Akcieatrhy  >  
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 10.12.2014

10 nejlepších akcií pro následujících 10 let


 
 
Stárnutí poválečné generace, populační růst a růst životní úrovně předurčuje tyto akcie k růstu.
 
Hledat nejlepší akcie pro následujících 10 let není pro mnohé investory na pořadu dne. Konec konců trhy vytvářejí nové historické maximum skoro každý den a zisky za rok 2014 vypadají velmi solidně.
 
Nicméně dlouhodobí investoři vědí, že klíčem k úspěšnému investování je odstup od každodenního sledování trhů a sledování vývoje v jednotlivých letech. Soustřeďují se na dlouhodobé investiční trendy a probírají nejlepší akcie k nákupu z dlouhodobější perspektivy.
 
Koneckonců, akcie mohou propadnout v důsledku nejrůznějších událostí, které nemají firmy pod kontrolou. Od geopolitických krizí ve světě, až po nástup recese v ekonomice. Co však odděluje dobrou investici od špatné, je jak si vede akcie z dlouhodobého pohledu. Jak si vede v období deseti let a více. Dobře řízená společnost ve správném sektoru se časem prosadí. Zeptejte se Warrena Buffetta, na optimální dobu vlastnictví akcie. Jeho známá odpověď je „navždy“.
 
S blížícím se koncem roku 2014 je nejvhodnější doba k úvahám na nákup akcií z dlouhodobého pohledu. Uvedeme si společnosti, které mohou těžit z převládajícího obecného trendu, stejně tak ze síly vlastní společnosti, ze síly sektoru. Strategie „Kup a drž“ se vyplácí trpělivým a uvážlivým investorům. Když se podíváte na dlouhodobé grafy akciových trhů, zcela jistě tam uvidíte bolestivé hluboké propady. Nicméně poté se silné akcie vždy vracejí k růstu.
 
Neočekávané události mohou samozřejmě nastat a je možné, že to některé společnosti nevydrží. Proto je důležité při výběru vhodných akcií soustředit se na vedoucí společnosti a respektovat širší sociální, politické a environmentální trendy. Některé společnosti se mohou vypracovat vlastním úsilím, ale převládající trendy z dlouhodobého pohledu, vždy vyvezou vhodné akcie do popředí.
 
Pokud patříte k trpělivým a uvážlivým investorům můžete se inspirovat seznamem 10 nejlepších akcií pro následujících 10 let (a více).
 
HCP, Inc. (HCP)
Sektor: Zdravotní péče
 
Silná poválečná generace vychýlila demografický vývoj na desítky let. Tato generace ovlivňovala vše. Politiku, módu, investování ovlivňovala po desítky let. A ještě to nekončí.
 
Generace 77 miliónů lidí narozených mezi lety 1946 až 1964 se chystá do důchodu. To znamená, že vysoký věk a nemohoucnost začne v následujících 10 až 20 letech postihovat podstatnou část této populace. To je trend, který vynese některé společnosti do popředí zájmu a na seznam nejlepších akcií k nákupu. 
 
Jednou z největších společností v USA, která se soustředí na oblast zdravotní péče, nemocnic a ústavy dlouhodobě nemocných je HCP, Inc. (HCP). Tato společnost má předpoklady těžit z tohoto demografického vývoje.
 
Ještě lepší je, že společnost je nemovitostním trustem (REIT) a tak vyplácí dividendy. Dividendový výnos ve výši 5 % je působivý a ještě důležitější je, že společnost vyplácí dividendy bez přerušení od roku 1985. To činí z této akcie atraktivní výběr pro pravidelný roční příjem.
 
Monsanto Company (MON)
Sektor: Zemědělství
 
Jeden z nejdelších demografických trendů pro následujících deset let nebude pouze růst celosvětové populace. Další komplikací, kterou lze očekávat bude rychle rostoucí životní standard v zemích Latinské Ameriky, Asie a Afriy.
 
To bude mít obrovský vliv na celosvětovou spotřebu potravin a v zásadě veškerou obdělávatelnou půdu bychom museli použít na jejich výrobu. Jediným řešením je vyrábět na stejné rozloze víc potravin. 
 
To je oblast, na kterou se specializuje společnost Monsanto Company. Tato zemědělská společnost se vyvíjí semena odrůd odolné škůdcům a povětrnostním vlivům, od pšenice přes čirok až třeba k semenům vojtěšky. Když si pohraje s vlastnostmi, může MON přizpůsobit sadbu tak, aby se zvýšil výnos, nebo aby byla přizpůsobivější podmínkám růstu.
To bude mít zásadní význam při nasycení rostoucí světové populace a akcie společnosti Monsanto se z dlouhodobého pohledu dostanou mezi ty nejhodnotnější. 
 
Merck & Co., Inc. (MRK)
Průmysl: výroba léků
 
Stárnutí poválečné generace má vliv na mnoho odvětví. Od zdravotnictví, přes výstavbu domů až, samozřejmě až po farmaceutický průmysl. Tlak na zdravotnické služby se začíná zvyšovat. Nejstarším z této generace je 68 let, nejmladším kolem padesátky. To již není mládí a tak se spotřeba léků musí zvyšovat.
 
Stárnutí poválečné generace má vliv na celý sektor zdravotnictví, ale Merck & Co., Inc., součást indexu Dow Jones Industrial Average, má oproti ostatním firmám několik výhod. Za prvé má několik desítek léků ve vývoji a za druhé, mnohé z těchto léků, například suvorexant na nespavost a odanacatib proti nemocem kloubů bude zcela jistě stárnoucí generace potřebovat.
 
Potash Corp./Saskatchewan (POT)
Sektor: Zemědělství
 
Vrátíme se k populačnímu růstu a růstu životní úrovně. Nezáleží na tom, jak dobrou máte sadbu, pokud budete mít půdu vyčerpanou a bez hnojiva. Je důležité neustále se snižující výměr obdělávané půdy udělat natolik produktivní, jak jen lze. 
 
K tomu potřebujeme hnojiva a na ty se specializuje společnost Potash Corp./Saskatchewan (USA) (POT). Kromě těžby a zpracování potaše (uhličitan draselný) pro použití jako hnojivo, firma vyrábí také krmné doplňky a řadu dalších chemických výrobků.

Čtěte dále:
Investujte jako Warren Buffett do těchto tří akcií

Akcie POT zažila několik těžkých let v důsledku zpomalujícího ekonomického růstu a přebytku nabídky. Nicméně zrychlující se hospodářský růst a růst světové populace vynesou tuto akcii na výsluní. Ještě je třeba vědět, že během minulých deseti let zničila akcie POT index S&P 500, ziskem větším než 300 %. 
 
Flowserve Corp (FLS)
Sektor: Strojírenství
 
Potraviny a půda nejsou jedinými zdroji, které se dostávají pod tlak v důsledku demografického růstu a růstu životní úrovně. Před potravinami, obydlím a oděvy má zcela jistě přednost voda. A svět je stále žíznivější.
 
Flowserve (FLS) je nejlepší akcie, která může těžit z rostoucího trendu budování vodní infrastruktury. Společnost se specializuje na výrobu pump a ventilů, monitorování a řízení vodárenských zařízení. Společnost roste v posledních pěti letech záviděníhodným tempem o víc jak 12 % ročně. Podle předpovědi má širší trh růst rychlostí do 10 % ročně. 
 
Dlouhodobě vyšší výkonnost, než má širší trh a pověst kvalitní akcie způsobily její zhodnocení o 30 %. Další zhodnocení FLS během následujících deseti let se dá jistě očekávat.
 
Stryker Corporation (SYK)
Sektor: Zdravotnické přístroje
 
Nešťastná poválečná generace. Začíná se rozpadat na kusy. S narůstajícím věkem se o slovo hlásí nejrůznější ortopedické problémy. Spoje se opotřebují, nebo dojde k jejich poškození nemocí. Naštěstí dnešní zdravotnické technologie jsou mnohem lepší, než dříve a umožňují seniory udržet pohromadě. 
 
Stryker je největším výrobcem kloubních náhrad pro kyčle, kolena a další. Tato vedoucí pozice vytváří možnost dalšího růstu v důsledku narůstajícího počtu pacientů ze silné poválečné generace.
 
Dá se to doložit čísly. O deset let dříve měla společnost SYK příjmy ve výši 4 miliard USD. Očekává se, že na konci roku 2015 přesáhne toto číslo 10 miliard.
 
Neúprosný tlak poválečné generace vytvořil ze společnosti SYK vedoucí společnost, která v průběhu minulých deseti let překonávala svým růstem širší trh představovaný indexem S&P 500. Lze předpokládat, že stejně úspěšně si povede společnost i v následujících deseti letech.
 
Nike Inc (NKE)
Sektor: Oděvy a obuv
 
Velké značky vydrží zkoušku časem. Když si vytvoříte dobrou pověst ohledně kvality a věrnosti značce, přitáhne vám to zástupy spotřebitelů.
 
Například Nike Inc. Gigant ve výrobě oděvů a obuvi zažil během let výkyvy nahoru i dolů. Nicméně ve strategii „Kup a drž“ je to jednoznačný vítěz.
 
Zvolte si libovolný časový rámec a uvidíte, že NKE naprosto pravidelně poráží v růstu širší trh. Například během posledních 10 let vzrostla cena akcie o 370 %, zatímco index S&P vzrostl za stejnou dobu jen o 68 %.
 
Samozřejmě, že minulé výsledky nezaručují budoucí výkonnost. Nicméně NKE je soustavně excelentní prodejce s vynikajícím marketingem a může to být pro následujících deset let dobrá sázka. Samozřejmě, pokud se následující desetiletí nebude příliš lišit od toho předešlého.
 
Patterson Companies, Inc. (PDCO)
Sektor: Dentální přístroje
 
OK, naposledy v tomto článku zmíníme 80 milionovou stárnoucí poválečnou generaci. Ale než toto investiční téma opustíme, musíme zmínit oblast péče o zuby. Mnohem hůř než pánev, kolena a kotníky si vedou z hlediska času naše zuby. To tedy znamená růst poptávky po dentální péči.
 
Patterson Companies, Inc. (PDCO), je výrobce dentálních nástrojů a očekává během následujících pěti let silný růst. Ano, očekává se průměrný roční růst vyšší, než 11 % ročně.
 
Další výhodou je, že jde o relativně malou společnost. Tržní kapitalizace ve výši okolo 5 miliard USD zařazuje akcii PDCO mezi středně veliké společnosti. To však poskytuje společnosti dostatečný prostor pro další růst a vybudování opravdu velké společnosti.
 
Walt Disney Co (DIS)
Sektor: Média a zábava
 
Mnoho mediálních a zábavních společností bude během následujících deseti let těžit z exponenciálního růstu digitálního obsahu. Walt Disney Co (DIS) mezi nimi bude vyčnívat už jen kvůli tomu, že ve svých rukou má soustředěnu podstatnou aktivit celého sektoru.
 
Společnost produkuje filmy a televizní programy. Vlastní televizi ESPN – nejhodnotnější televizní franšízu. Provozuje rostoucí interaktivní byznys. A samozřejmě také zábavní parky a resorty. Co je však ještě důležitější, poté co společnost odkoupila Lucasfilm v roce 2012, vlastní nyní DIS i franšízu Star Wars, a tu teprve začne zhodnocovat.
 
Série filmových hitů Star Wars by sama stačila na to, aby investoři upřeli pozornost na akcii DIS. A to ještě Disney ovládá takřka všechny prostředky zábavy v domácnosti.
 
Apple Inc. (AAPL)
Sektor: Spotřební elektronika
 
Je pravda, že společnost Apple je nyní tak velká, že to na nějaký další veliký růst nevypadá. Ne, neexistuje žádný zákon, který by zakazoval společnosti, která přesáhla tržní kapitalizaci 1 bilion dolarů dál růst. Nicméně bude třeba přijít s nějakým dalším zajímavým růstem zisku, který by ospravedlnil tak vysoké ohodnocení.
 
Pokud zde existuje nějaká společnost, která by měla během následujících deseti let zářit, tak je to Apple Inc. (AAPL). iPhone nevykazuje známky toho, že by chtěl opustit trh a pokud Apple úspěšně zvládne obnovovat jejich řadu, bude tato hračka stále generovat zisk.
 
Samozřejmě, pokud by chtěla společnost AAPL prudce navýšit své zisky, potřebovala by nějaký revoluční produkt, jakým byl první iPod. Někteří investoři se domnívají, že společnost ztratila s úmrtím Steva Jobse tah na branku. Ale vsadili byste na to?

Redakce: www.akcieatrhy.cz
Zdroj: Dan Burrows
 


Zprávy na podobné téma


05.07.2017Co lze očekávat na akciových trzích (SPX, R2000, DJIA), z historického hlediska v červenci 2017?
03.07.2017 DOW JONES INDUSTRIALS
26.06.2017Poměrové grafy – skrytá informace, která dává smysl
25.06.2017Zajiťovatelé shortují euro, americké sektory rotují
21.06.2017Aktuální přehled trhů v 25. týdnu
19.06.2017Elliottova analýza indexu Dow Jones naznačuje krátkodobý pokles
15.06.201750 žhavých a tonoucích akcií z pohledu opčních obchodníků v květnu 2017
14.06.2017Co lze očekávat na akciových trzích (SPX, R2000, DJIA), z historického hlediska v červnu 2017?
29.05.2017ES_F E-Mini S&P500 Elliottova analýza
25.05.2017Kumulovaný zisk amerických bank v prvním čtvrtletí meziročně vzrostl o 12,7 %, ukazuje FDIC
24.05.2017Elliottova analýza – DAX a stříbro
18.05.2017Facebook dostal od EK pokutu 110 mil. € za poskytnutí zavádějících informací při převzetí WhatsAppu
17.05.201750 žhavých a tonoucích akcií z pohledu opčních obchodníků v dubnu 2017
12.05.2017Co lze očekávat na akciových trzích (SPX, R2000, DJIA), z historického hlediska v květnu 2017?
11.05.2017MONETA Money Bank - Klesající úrokové marže dále sužují ziskovost banky; vysoká dividenda stále na dosah
11.05.2017ČEZ výsledky za 1Q17 pozitivně překvapil, celoroční cíl zvýšen - rozšířený komentář
10.05.2017Wal-Mart zaplatí 300 milionů dolarů za to, že jeho zaměstnanci upláceli, tvrdí Bloomberg
05.05.2017Moneta Money Bank - Klesající čistá úroková marže stále tlačí na nižší ziskovost banky
27.04.2017Akciový index DOW JONES INDUSTRIALS
13.04.2017Růst ekonomiky USA zpomaluje, ale růst cen akcií bude pokračovat
   další >>
Stránka: 1 z 19

Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Vlbrezina | 10. 01. 2015 23:39
Potash POT Je komodyta cili nejistota pokud se tyce svetovych cen dobre vime jak nas treba prekvapily ceny ropy v lednu 2015. Ja potas mam ale jenom mensinovy podil V portfoliu,do vetsinoveho podilu bych strcil BRK-B treba,preji hodne stesti vlbrezina@yahoo.com
Tarzan | 14. 01. 2015 10:13
Kdybych si měl vybrat z toho seznamu já, tak bych asi vsadil na AAPL. Jako, že už jsem ho několikrát měl a vždycky prodal:-)
Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.