Akcieatrhy  >  Akcie  >  Opce  >  50 žhavých a tonoucích akcií z pohledu opčních obchodníků v květnu 2017
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 15.06.2017

50 žhavých a tonoucích akcií z pohledu opčních obchodníků v květnu 2017




50 žhavých akcií z května

Sledování nákupu call opcí nám dává představu o tom o které akcie je větší a o které menší zájem. Když obchodníci nakupují call opce znamená to, že důvěřují tomu, že akcie dál poroste, a když se dostane „do peněz“ může opční obchodník realizovat opci a proměnit ji v nákup akcií na stanovené ceně. Pokud je již obchodník v zisku, může akci prodat a zisk realizovat. Pokud zvolí obchodník vhodně cenu opce, lze využít pákový efekt opce a se zhruba desetkrát menším kapitálem ovládat celý obchod. Ztráta je pak omezena na cenu zaplacené opce. Prostor k zisku je při nákupu call opce neomezený, prostor ke ztrátě omezený cenou opce.
 
Kromě call opcí nakupují opční obchodníci také put opce. To jsou opce, které se dostávají „do peněz“ když cena akcie klesá. Nákupy put opcí jsou obvykle ochranou proti poklesu. Za cenu put opce zaplatíme ochranu svého portfolia. Jakmile cena akcie začne klesat, začne narůstat zisk z put opce. 
 
Rozdíl mezi počtem call a put opcí nám dává představu o tom jaký je o akcii zájem. Pokud je číslo kladné, znamená to, že bylo nakoupeno více call opcí, než put opcí a obchodníci svými penězi vyjádřili představu o tom, že cena sledované akcie pravděpodobně poroste. Pokud je číslo záporné, znamená to, že bylo nakoupeno víc put opcí než call opcí a cena sledované akcie bude pravděpodobně klesat. 
 
Jak na tom bylo v květnu na CBOE 50 akcií s největším rozdílem call a put opcí ukazuje následující tabulka.
 
Symbol Name Call Put Call - Put
AAPL Apple Inc 2 236 839 963 044 1 273 795
BAC Bank of America Corp 903 039 408 469 494 570
AMD Advanced Micro Devices Inc 641 630 301 429 340 201
FB Facebook Inc 794 210 454 962 339 248
BABA Alibaba Group Holding Ltd 445 317 172 717 272 600
TWTR Twitter Inc 316 654 82 368 234 286
MSFT Microsoft Corp 359 839 147 395 212 444
NVDA NVIDIA Corp 521 343 336 879 184 464
VRX Valeant Pharmaceuticals International Inc 309 103 130 693 178 410
MU Micron Technology Inc 289 705 121 340 168 365
GE General Electric Co 225 589 102 721 122 868
X United States Steel Corp 252 275 138 333 113 942
VZ Verizon Communications Inc 150 681 53 401 97 280
C Citigroup Inc 222 647 141 788 80 859
BBRY BlackBerry Ltd 107 463 28 889 78 574
RAD Rite Aid Corp 107 000 28 745 78 255
CSCO Cisco Systems Inc 166 140 90 592 75 548
SIRI Sirius XM Holdings Inc 83 644 8 230 75 414
CHK Chesapeake Energy Corp 137 075 63 517 73 558
INTC Intel Corp 165 022 99 902 65 120
GILD Gilead Sciences Inc 118 518 53 502 65 016
JD JD.com Inc 86 804 25 227 61 577
QCOM QUALCOMM Inc 105 832 45 092 60 740
PFE Pfizer Inc 105 097 44 400 60 697
P Pandora Media Inc 100 059 45 632 54 427
AMAT Applied Materials Inc 75 938 24 012 51 926
KO Coca-Cola Co/The 73 891 25 650 48 241
CMCSA Comcast Corp 76 752 29 875 46 877
PBR Petroleo Brasileiro SA 99 474 55 228 44 246
WFT Weatherford International PLC 52 955 10 480 42 475
FEYE FireEye Inc 61 624 20 008 41 616
SBUX Starbucks Corp 89 958 48 609 41 349
WLL Whiting Petroleum Corp 55 698 14 936 40 762
ABX Barrick Gold Corp 75 363 35 018 40 345
BIDU Baidu Inc 79 631 39 316 40 315
CLF Cliffs Natural Resources Inc 69 940 29 797 40 143
JNJ Johnson & Johnson 71 399 31 296 40 103
F Ford Motor Co 150 640 112 216 38 424
UAL United Continental Holdings Inc 64 505 27 404 37 101
FCX Freeport-McMoRan Inc 111 669 74 777 36 892
BX Blackstone Group LP/The 54 010 19 233 34 777
V Visa Inc 71 123 36 862 34 261
AKS AK Steel Holding Corp 49 752 17 017 32 735
SNAP Snap Inc 219 983 187 555 32 428
CRM salesforce.com Inc 75 397 44 888 30 509
SQ Square Inc 38 272 10 449 27 823
MGM MGM Resorts International 45 771 18 438 27 333
BP BP PLC 44 578 18 088 26 490
MOMO Momo Inc 48 012 21 523 26 489
DAL Delta Air Lines Inc 67 277 41 116 26 161
 
 
 

50 tonoucích akcií z dubna

Jak na tom bylo v květnu na CBOE 50 akcií s největším rozdílem call a put opcí ukazuje následující tabulka.

Symbol Name Call Put Call - Put
TEVA Teva Pharmaceutical Industries Ltd 30 712 57 357 -26 645
PTHN Patheon NV 26 502 50 239 -23 737
BCOV Brightcove Inc 351 21 390 -21 039
AXP American Express Co 15 595 32 933 -17 338
HTZ Hertz Global Holdings Inc 22 335 39 183 -16 848
CAR Avis Budget Group Inc 5 298 20 734 -15 436
DB Deutsche Bank AG 11 159 26 071 -14 912
BA Boeing Co/The 39 525 54 411 -14 886
VALE Vale SA 36 602 51 249 -14 647
SLB Schlumberger Ltd 33 038 47 570 -14 532
FOSL Fossil Group Inc 4 602 19 037 -14 435
TTM Tata Motors Ltd 1 535 15 353 -13 818
ITUB Itau Unibanco Holding SA 6 105 17 986 -11 881
CRR CARBO Ceramics Inc 3 972 15 110 -11 138
AMGN Amgen Inc 21 263 32 345 -11 082
COTY Coty Inc 3 886 14 832 -10 946
STMP Stamps.com Inc 11 543 22 272 -10 729
URBN Urban Outfitters Inc 5 820 16 390 -10 570
MYL Mylan NV 18 330 28 445 -10 115
UNH UnitedHealth Group Inc 12 173 22 286 -10 113
CVS CVS Health Corp 25 580 35 615 -10 035
MBLY Mobileye NV 3 503 13 055 -9 552
GME GameStop Corp 21 188 30 589 -9 401
NAT Nordic American Tankers Ltd 3 534 12 899 -9 365
PCLN Priceline Group Inc/The 60 114 69 382 -9 268
COP ConocoPhillips 45 642 54 748 -9 106
MS Morgan Stanley 33 856 42 841 -8 985
PBYI Puma Biotechnology Inc 12 694 21 611 -8 917
HPE Hewlett Packard Enterprise Co 14 342 23 136 -8 794
GGB Gerdau SA 342 8 949 -8 607
CVX Chevron Corp 65 552 73 760 -8 208
SHLD Sears Holdings Corp 25 629 33 822 -8 193
PG Procter & Gamble Co/The 31 314 39 476 -8 162
AXL American Axle & Manufacturing Holdings Inc 428 8 467 -8 039
ADP Automatic Data Processing Inc 2 526 10 095 -7 569
T AT&T Inc 116 166 123 400 -7 234
WU Western Union Co/The 807 7 770 -6 963
CHS Chico's FAS Inc 412 7 086 -6 674
S Sprint Corp 88 639 95 157 -6 518
AGO Assured Guaranty Ltd 1 246 7 286 -6 040
CC Chemours Co/The 2 499 8 463 -5 964
ETH Ethan Allen Interiors Inc 5 5 642 -5 637
DLTR Dollar Tree Inc 5 909 11 521 -5 612
CMI Cummins Inc 5 989 11 547 -5 558
FFIV F5 Networks Inc 1 710 7 201 -5 491
NLSN Nielsen Holdings PLC 1 780 7 126 -5 346
LLY Eli Lilly & Co 8 435 13 706 -5 271
FDX FedEx Corp 16 152 21 301 -5 149
AMT American Tower Corp 4 187 9 328 -5 141
SYT Syngenta AG 10 070 15 113 -5 043
 
 
 
Zdroj: CBOE
 
 
 


Zprávy na podobné téma


25.06.2017Zajiťovatelé shortují euro, americké sektory rotují
21.06.2017Aktuální přehled trhů v 25. týdnu
19.06.2017Elliottova analýza indexu Dow Jones naznačuje krátkodobý pokles
15.06.201750 žhavých a tonoucích akcií z pohledu opčních obchodníků v květnu 2017
14.06.2017Co lze očekávat na akciových trzích (SPX, R2000, DJIA), z historického hlediska v červnu 2017?
29.05.2017ES_F E-Mini S&P500 Elliottova analýza
25.05.2017Kumulovaný zisk amerických bank v prvním čtvrtletí meziročně vzrostl o 12,7 %, ukazuje FDIC
24.05.2017Elliottova analýza – DAX a stříbro
18.05.2017Facebook dostal od EK pokutu 110 mil. € za poskytnutí zavádějících informací při převzetí WhatsAppu
17.05.201750 žhavých a tonoucích akcií z pohledu opčních obchodníků v dubnu 2017
12.05.2017Co lze očekávat na akciových trzích (SPX, R2000, DJIA), z historického hlediska v květnu 2017?
11.05.2017MONETA Money Bank - Klesající úrokové marže dále sužují ziskovost banky; vysoká dividenda stále na dosah
11.05.2017ČEZ výsledky za 1Q17 pozitivně překvapil, celoroční cíl zvýšen - rozšířený komentář
10.05.2017Wal-Mart zaplatí 300 milionů dolarů za to, že jeho zaměstnanci upláceli, tvrdí Bloomberg
05.05.2017Moneta Money Bank - Klesající čistá úroková marže stále tlačí na nižší ziskovost banky
27.04.2017Akciový index DOW JONES INDUSTRIALS
13.04.2017Růst ekonomiky USA zpomaluje, ale růst cen akcií bude pokračovat
07.04.201750 žhavých a tonoucích akcií z pohledu opčních obchodníků v březnu 2017
05.04.201710 nejlepších a nejhorších sektorů v USA v lednu až březnu 2017
04.04.2017Co lze očekávat na akciových trzích (SPX, R2000, DJIA), z historického hlediska v dubnu 2017?
   další >>
Stránka: 1 z 20

Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT






Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna
Ropa Crude Oil43.17+1.01%
Zemní plyn2.9210+0.93%
Zlato1257.80+0.67%
Dow Jones IA3021315.00-0.15%
S&P 5002432.00+0.01%
Nasdaq 1005805.50+0.34%

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Austrálie17.758-0.17%
 Británie29.848-0.09%
 Bulharsko13.429-0.16%
 Čína3.430-0.53%
 Dánsko3.532-0.17%
 EMU EURO26.265-0.16%
 Chorvatsko3.542-0.14%
 Japonsko21.086-0.45%
 Kanada17.686-0.72%
 Maďarsko8.483-0.29%
 Norsko2.777-0.07%
 Polsko6.218+0.05%
 Rusko39.472+0.03%
 Švédsko2.690-0.21%
 Švýcarsko24.203-0.24%
 USA23.465-0.50%
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.