Akcieatrhy  >  
Zpět
Vytvořeno dne: 09.04.2015

Akcie Alcoa: výsledky hospodaření a analýza akcií. Co dál?Americký lídr v produkci hliníku společnost Alcoa ve středu 8.4. po uzavření trhů odstartovala zámořskou výsledkovou sezónu.
 
Alcoa trh negativně překvapila především změnou pohledu na trh s hliníkem. Zatímco v lednu očekávala pro letošní rok na trhu globálně deficit hliníku v objemu 38 tis. tun, nyní naopak mluví již o přebytku 326 tis. tun. Důvodem má být z velké části zejména zvýšení jejího odhadu produkce ze strany čínských firem. Poptávka po hliníku jako taková však zůstává dle CFO Oplingera silná. 
 
Uvedl, že globální zásoby jsou v současné době na 66 dnů spotřeby, tj. nevýrazně nad 30letým průměrem ve výši 61 dnů.
 
Alcoa také aktualizovala svůj předchozí odhad loňského globálního růstu spotřeby ze 7 % na 9 % na 54 mil. tun hliníku. Letos má dojít k nárůstu o 6,5 % na rekordních 57,5 mil. tun (při minulých výsledcích společnost uváděla +7 %, ale vlastně z nižšího základu). Tahounem má být nadále boom zažívající automobilový a letecký průmysl.
 
Výsledky za 1Q
 
Za úvodní kvartál roku se Alcoa vrátila do zisku 195 mil. USD, oproti ztrátě 178 mil. USD ve srovnatelném loňském období. Na akcii se jednalo o 0,14 USD, resp. po očištění o jednorázové především restrukturalizační položky 0,28 USD. Došlo tak o 2 centy k překonání očekávání trhu. U příjmu však společnost s nárůstem na 5,82 mld. USD (+6,7 %) zaostala, když se v průměru očekával údaj 5,94 mld. USD. 
 
Výhled
 
Kromě již obecně uvedeného Alcoa očekává pro všechny své segmenty růst. Progres má pokračovat díky i akvizicím, tak jak již ostatně zmiňovala ve výsledcích za 4Q (více zde).
 
Kurzový vývoj
 
Akcie Alcoa (AA) v úvodu března prorazily svá letošní minima a v druhé polovině měsíce se držely pod hranicí 13 USD, tj. na zhruba 10měsíčních minimech. Titul se však i ve světle očekávaných výsledků na přelomu měsíce vydal ke korekci ztrát. Včera již zaznamenal pátou růstovou seanci v řadě, když v řádných obchodních hodinách zakončil na 13,67 USD (+1,79 %). Zveřejněné výsledky, resp. především zmiňované slabší tržby a očekávaný přebytek hliníku na trhu, spustil v „after hours“ realizaci zisků. Viděli jsme tak obchody pod hranicí 13,25 USD. 
 
Vývoj akcií Alcoa za poslední 2 roky včetně např. základních cenových průměrů
 
 
Byznys společnosti díky již z většiny uskutečněné transformaci, zejména omezení (prodej) vysoce nákladových tavících kapacit, přináší v posledních kvartálech zlepšení marží, resp. obrat hospodaření společnosti Alcoa. Na samotné akcie Alcoa (AA) lze tak dle BHS při cenách u hranice 13 USD pohlížet poměrně pozitivně. 
 
Z hlediska techniky lze právě hladinu cca 13 USD považovat za výraznou, resp. na titulu spatřujeme kanál (viz. graf - modré linie), ve kterém by se v následujících měsících měl pohybovat. Nicméně očekáváme, že se již bude držet pod 200denním cenovým průměrem (žlutá linie), tzn. zůstane vzdálen horní hranici kanálu. Již nyní by se oporou mohl stát 100denní cenový průměr (červená linie, aktuálně 13,18 USD).

Vývoj akcií Alcoa za poslední rok včetně zmiňovaných technických hranic 
 
 
Autor: Jiří Zendulka, www.bhs.cz
 

Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVATNejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.