Akcieatrhy  >  
Zpět
Vytvořeno dne: 11.01.2016

Akcie ČEZ: Snížení cílové ceny od BHS na 583 Kč 
Podíl odhadovaného snížení vnitřní hodnoty akcií ČEZ na poklesu jejich kurzu na pražské burze by měl být omezený. Podle našich kalkulací by se vnitřní hodnota akcie mohla pohybovat na úrovni 583 Kč/akcii, kam je i nově nastavena hodnota naší cílové ceny s horizontem 12M (z původních 616 Kč/akcii).
 
Kurz akcií ČEZ klesl nicméně ve druhém pololetí loňského roku výrazněji. Klesl více v porovnání s odvětvovým indexem evropských utilit, což demonstruje zjevnou nedůvěru. Při současné nízké likviditě a při nemalém zastoupení ČEZu v portfoliích investorů (patrně s vyšší pořizovací cenou) může za současného negativního sentimentu síla k odpovídajícímu růstu akcií ČEZ chybět.
 
To je důvodem, proč ponecháváme investiční horizont na 12M a opatrnou formulaci investičního doporučení na stupni „akumulovat“ (potvrzeno původní doporučení) i přes velký diskont vzhledem k aktuálnímu kurzu.
 
Rizika našeho ocenění lze spatřovat spíše směrem dolů, dokud nebude například zřejmé, že vedení firmy podstatně nezhorší výhled na rok 2016 nebo další léta (vůči našemu očekávání a ke svým předešlým indikacím) nebo nebudeme mít ujištění, že neexistují další „kostlivci“, zejména v jaderných elektrárnách.
 
Další rizika spojená s akciemi ČEZ a s provedenými odhady jsou tradičně součástí textu dále.
 
Nákupní strategii je třeba vážit velmi citlivě.
 
Celý dokument umístěný v analytické sekci BH Securities je zde: http://1url.cz/sySQ

Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVATNejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.