Akcieatrhy  >  
Zpět
Vytvořeno dne: 16.02.2015

Akcie evropských automobilek jsou stále zajímavé


Automobilový sektor je v úvodu letošního roku nejúspěšnějším odvětví na evropských akciových trzích a jeho dobrá výkonnost by mohla dál pokračovat. Evropské automobilky totiž patří mezi firmy, jejichž ziskům nejvíce prospívá současný vývoj na finančních trzích, a to především slabé euro a nízké ceny ropy. Nelze zapomenout ani na značné oživení prodejů vozů na starém kontinentu, které táhnou hlavně periferní země eurozóny. Ačkoliv nečekáme návrat objemu prodejů na předkrizové úrovně, prostor pro jejich další zotavení je nadále velký. 
 
Ocenění evropského automobilového sektoru sice v posledních týdnech stouplo, zůstává však atraktivní jak oproti zbytku trhu (očekávané P/E okolo 10 ve srovnání se 14,5 pro index Stoxx 600), tak vzhledem ke svému historickému průměru (P/E přibližně 11). Akcie evropských automobilek jsou tak podle našeho názoru stále zajímavé, a to i vzhledem ke zkušenosti z USA, kde během kvantitativního uvolňování automobilový sektor výrazně překonal průměr trhu. V západní Evropě přitom QE teprve začíná…
 
Mezi doporučované tituly našich kolegů ze Société Générale patří např. německé automobilky Daimler a Porsche nebo francouzský Renault. Mimochodem právě poslední zmiňovaná automobilka minulý čtvrtek oznámila nečekaně silné výsledky hospodaření a její akcie v den zveřejnění vyskočily o 11,5 %. Více ke stažení analýza v pdf.

Autor: Josef Němý, Economic & Strategy Research
 
 
 

Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVATNejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.