Akcieatrhy  >  
Zpět
Vytvořeno dne: 01.10.2015

Akcie Fortuna: dlouhodobé doporučení koupit. Cílová cena 86 Kč


 

Stabilizace po 6měsíčním propadu
 
Poté, co akcie Fortuny padaly 6 měsíců v řadě a ztratily polovinu své hodnoty, se zdá, že došlo k určité stabilizaci v pásmu 65 – 70 Kč za akcii. Není pochyb o tom, že zmíněný výplach je vzhledem k některým rozhodnutím společnosti, v kombinaci s nepřesvědčivými výsledky hospodaření, oprávněný. Akcie si nyní jen obtížně hledá potenciální investory. Bez dividendy a stabilní dividendové politiky není titul atraktivní pro konzervativnější investory a zároveň chybí výraznější růst provozního či čistého zisku, který by mohl přilákat jinou skupinu investorů. Rychlý růst přijatých sázek vypadá na první pohled impozantně, nicméně spolu s klesající hrubou marží a růstem loterijních daní se příliš neprojevuje do tržeb společnosti. 
 
Náš pohled na společnost
 
Po aktualizaci našich projekcí nám podle oceňovacího modelu založeného na diskontování volných peněžních toků vychází roční cílová cena na úrovni 86 Kč (od 21.8.2015 v revizi). Vůči současné tržní ceně nabízí cílová cena více jak 25% růstový potenciál. Cena tak již podle našeho názoru dostatečně reflektuje současnou situaci společnosti a rizika spojená s další expanzí, která se stala prioritou pro současný management. Z tohoto důvodu dáváme dlouhodobé doporučení pro akcie Fortuny na stupeň „Koupit“.
 
Jako hlavní riziko pro další vývoj vidíme neobnovení dividendy na konci tohoto roku a případné akvizice na nových trzích. Mimo 3 klíčové trhy, tedy Českou republiku, Polsko a Slovensko, nemá Fortuna výhodu v podobě pobočkové sítě a dlouholeté tradice. Musela by se tak prosadit jak proti lokálním hráčům, tak proti velkým mezinárodním sázkovým společnostem, které se s příznivější legislativou budou o region více zajímat. 
 
Na druhou stranu, v případě obnovení dividendy a omezení investičních nákladů v následujících letech jsou akcie na současných úrovních, podle našeho názoru, výrazně podhodnocené. 
 
Vzhledem k výše napsanému bychom akcie doporučili spíše investorům s delším investičním horizontem a vyšším sklonem k riziku. 

Autor: JT Banka a.s.
 

Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVATNejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.