Akcieatrhy  >  
Zpět
Vytvořeno dne: 22.05.2015

Akcie Pegas: analýza se zvýšenou cílovou cenou


 

Investiční doporučení: Po ucelených výsledcích za loňský rok jsme zvýšili cílovou cenu akcie Pegasu z 673 Kč na 792 Kč. Vzhledem k výraznému růstu ceny akcií však revidujeme naše doporučení na Držet. Naše cílová cena odpovídá 12,1násobku očekávaného letošního zisku a 7násobku odhadovaného zisku za dalších deset let. Loňský provoz nové egyptské linky se obešel bez problémů a závod dosahuje podobných parametrů jako linky v České republice. Za pozitivní signál považujeme to, že dle managementu je opět celá letošní výrobní kapacita všech závodů vyprodána. V Egyptě budou nadále pokračovat optimalizační procesy na zefektivnění celé výroby, což by mělo vést k dalšímu vylepšení ziskovosti. Naše analýza je založena na budoucích investicích do nových závodů a počítáme s celkovou výrobní kapacitou 180 tis. tun od roku 2021. Rozhodnutí o výstavbě druhé linky v Egyptě by mělo padnout letos. Produkce by se měla zároveň více a více soustředit na technologicky vyspělejší materiály. Letošní EBITDA odhadujeme na úrovni 48,2 mil. EUR, což je poblíž horní hrany očekávaného pásma managementem (44 až 48,5 mil. EUR). V následující dekádě předpokládáme průměrný růst ukazatele o zhruba sedm procent. Očekáváme postupně rostoucí dividendový výnos, letošní dividenda vyplácená z loňského zisku odpovídá dividendovému výnosu 3,9 %, který je tak srovnatelný s mediánem největších konkurentů. Pegasu se daří snižovat zadlužení a stejně tak jako vloni bude letošní investiční aktivita minimální. Investice v řádu 10 mil. EUR budou směřovat na běžný provoz a výstavbu nových skladovacích hal. Zároveň proběhla úspěšná emise dluhopisů, která se bude s největší pravděpodobností opakovat. Díky tomu by se měl nadále zlepšovat finanční profil společnosti, který by posléze umožnil firmě znovu investovat.
 
Akcie Pegasu se v současné době pohybují na svém 8letém maximu. Naše cílová cena se započtením vyplácené dividendy představuje oproti současné tržní ceně celkový výnos okolo čtyř procent, což koresponduje s naším doporučením akcie držet.
 
Oceňovací metoda: Pro ocenění společnosti používáme metodu diskontovaných volných peněžních toků a metodu diskontovaných dividend. Fair value společnosti jsme odhadli na 769 Kč/akcii a pro určení cílové ceny jsme ji upravili směrem nahoru díky parametru atraktivity společnosti, který byl však částečně kompenzován spekulativním potenciálem. Cílovou cenu 792 Kč jsme tak stanovili 3 % nad námi odhadovanou fair value. Ve srovnání s mediánem hlavních konkurentů hodnotíme ocenění spíše jako neutrální.

Kompletní soubor ke stažení ZDE

Autor: Miroslav Frayer, www.kb.cz
 

Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVATNejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.