Akcieatrhy  >  
Zpět
Vytvořeno dne: 21.01.2015

Analýza společnosti Vienna Insurance GroupAktualizovanou analýzu společnosti Vienna Insurance Group najdete ZDE.
 
Investiční doporučení: Zvyšujeme doporučení pro akcie VIG z Držet na Koupit. Cena akcií se během posledního roku držela v pásmu 34 až 40 EUR za kus a vesměs jejich aktuální hodnota odpovídá naší předchozí cílové ceně, kterou jsme odhadli v naší březnové analýze. Nově stanovená cílová cena 42,3 EUR s očekávanou dividendou 1,4 EUR nyní nabízí potenciální výnos ve výši 16,5 %. Cílová cena odpovídá 12,6násobku očekávaného zisku pro letošní rok a 9,8násobku průměrného zisku pro následujících deset let. V tomto období pak odhadujeme průměrný dividendový výnos na úrovni necelých čtyř procent.
 
Fakt/dopad: Naše dlouhodobé předpovědi doznaly pouze drobných změn. Snížili jsme objemy hrubého předepsaného pojistného pro následující roky, když jeho úroveň pro loňský rok zůstala pod naším očekáváním. Na druhou stranu pojišťovna operovala s nižšími náklady, což nakonec vedlo k tomu, že jsme celkový hospodářský výsledek za loňský rok upravili jen lehce dolů. Určitou roli ve snížení ziskovosti sehrál i finanční výsledek. Odhadovaný zisk z finančních transakcí jsme rovněž přehodnotili mírně dolů, když se zcela nenaplnil předpoklad rychlého zvyšování tržních úrokových sazeb a naopak ECB přišla s dalším uvolňováním měnové politiky. Všechny tyto změny jsme promítli pak na celý horizont naší predikce. Oproti minulé analýze jsme mírně zvýšili dividendový výplatní poměr, který tak nyní lépe odpovídá dosavadní dividendové politice pojišťovny. V následujících letech tak předpokládáme pokračující růst dividend, nicméně výplatní poměr uvažujeme konstantní. Rizika vývoje v Rumunsku a Itálii se dle nás snížila, přesto však nejsou nevýznamná, což jsme zohlednili i ve stanovení naší cílové ceny. Kapitálová pozice pojišťovny zůstává nadále velmi silná i díky vysokému objemu zadržovaného zisku. Kromě firmou opakovaně zmíněné potřeby připravit se na možné zpřísnění regulatorních požadavků (Solvency II) může být kapitálová rezerva použita pro akvizice. Možnost akvizic patří mezi pozitivní rizika pro naše ocenění akcií společnosti.
 
Cílová cena: Zvyšujeme ze 37,4 EUR na 42,3 EUR na akcii (odpovídá 1 173 CZK při očekávaném kurzu 27,7 CZK/EUR). Hlavním důvodem tohoto navýšení je výrazně nižší diskontovaná míra (7,5 %), kterou jsme v našem ocenění použili. Cílová cena je stanovena na základě ocenění modelem diskontovaných dividend. 
 
Očekávané události: VIG zveřejní předběžné nekonsolidované pojistné za loňský rok 27. ledna. Ucelené hospodářské výsledky pak budou zveřejněny 14. dubna. 
 
Autor: Miroslav Frayer, Economic & Strategy Research, www.kb.cz
 
Investment Banking
Komercni banka, a. s.
Societe Generale Group
 
 

Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVATNejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.