Akcieatrhy  >  
Zpět
Vytvořeno dne: 13.11.2015

Binární opce: vlastní strategie a prezentace živých obchodů


 
 
V tomto článku se pokusím rozebrat to nejlepší z mého světa, co jsem za několik let naučil vlastní praxí. Moje největší část obchodování se zabývá výpisem opcí, ať už samotných nebo ve spojení s ochranným nákupem, tedy vytvořením vertikálního put spreadu. Jsem prodejce, neboli vypisovatel opcí. Za určité situace, kdy jsou podmínky na trhu, pro mě výhodné, prodám opce a nechám pracovat čas, který je na mé straně. Využití opcí je velice komplexní a velmi flexibilní. Pojďme si představit ty pro mě nejzajímavější výhody. 

1) Stáváme se prodejci času

Profesionálové velice dobře znají největší tajemství opcí. 80% až 90% všech opcí vyprší jako bezcenných. V případě, že jste vypisovatel opcí, můžete využít této skutečnosti a výrazně naklonit pravděpodobnost úspěchu na svojí stranu. Profesionální portfolia jsou z velké části alokovány ve strategiích, které opce prodávají. 
 
2) Mechanizace výpisu – nenáročné strategie

Pokud 80% až 90% opcí vyprší jako bezcenných lze na této statistické výhodě postavit strategii, kterou můžeme do trhu vkládat velmi pravidelně (týdenní výpisy, měsíční výpisy). Celková údržba je absolutně nenáročná a zabere řádově pár minut denně. Je potřeba vědět, kdy na trhu není  úplně vhodná situace pro mechanický výpis a mít stanovené postupy, jak tyto obchody otevírat a řídit. 
 
3) Trh jde do strany – akcie, indexy, komodity nevydělají nic. Opce těží z rozpadu časového prémia

Rozhodli jsme se investovat do akcie. Náš investiční horizont je podle naší analýzy jeden rok. Akcie šla celý rok do strany a naše pozice nevydělala nic. Skrze opce můžete profitovat v tomto prostředí a pravidelně inkasovat na svůj účet zisk. Největší přidaná hodnota opcí je schopnost profitovat v trzích, které se nikam nehýbou nebo jdou do strany za vyšší volatility. Každý by tedy měl uvažovat jestli do svého akciového portfolia nezařadí opce, ať už jako kombinace akcie + opce a nebo využit samotnou opční strategii.
 
4) Očekávaný pohyb

Máme predikci velmi silného volatilního pohybu, ale nevíme jakým přesně půjde směrem. Přes opční strategii lze tuto situaci zobchodovat. 
 
5) Univerzálnost
 
Existuje nespočet opčních strategií. Můžeme tedy obchodovat veškeré tržní nastavení. Příležitostí je prakticky celá řada
 
6) Nízký počáteční kapital

Už při kapitálu 1500 USD můžeme začít obchodovat 1 pozici a postupně se učit mechaniku opčního obchodování.
 
7) Opce jako stop-loss
 
Na místo příkazu stop-loss, který se nemusí v noční seanci při gapu vůbec vyplnit, můžeme nakoupit opci a tím přesně definovat ztrátu. V případě, že je trh na ceně, kde je příkaz, obchod se zavře a my realizujeme ztrátu. V případě opce jako SL se můžeme rozhodnout, zda opci uplatníme. Když trh půjde dál proti nám, ztráta bude pořád stejná. Když se trh vrátí zpět můžeme ještě obchod zavřít v zisku. Vlastní strategii prezentuji na této stránce: www.opcestrategie.com

A
utor: jakub Kovaík, opcestrategie.com
 

Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVATNejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.