Akcieatrhy  >  
Zpět
Vytvořeno dne: 19.12.2014

Čekají bitcoin zlaté časy?


 
 
 

Technologická firma Microsoft udělal krok směrem k virtuální měně bitcoin, který může znamenat zásadní zlom v dalším rozšíření této virtuální měny. Microsoft oznámil, že se spojil s americkou společností BitPay, která je světově největší poskytovatel plateb v bitcoinu. Důvodem tohoto kroku je snaha umožnit zákazníkům Microsoftu platit prostřednictvím cryptoměny za používání jejich on-line účtů a některých produktů. Společnost věří, že množství nákupů v bitcoinu do budoucna dále poroste. Eric Lockard, viceprezident Microsoft Store, uvedl, že i když se o digitální měny zajímají prozatím hlavně nadšenci, jejich využití se brzy dostane i mezi širokou veřejnost. 
 
Sama společnost však bitcoin přijímat nebude. Tento krok bude zajišťovat právě BitPay, která cryptoměnu převede na dolary. Ty jsou následně převedeny na účet Microsoft v hodnotě původní transakce. Microsoft na svém blogu uvedla, že pro tuto chvíli je možnost nakupovat v bitcoinech omezena na obsah Windows Store a to především na digitální obsah jako je hudba, videa a aplikace. Na operační systémy, produkty Office a hardware se tato možnost zatím nevztahuje. 
 
S bitcoiny jako elektronickou měnou se začalo obchodovat v roce 2009. Je vytvářena matematickým výpočtem na speciálních počítačích a lidé si ji ukládají do digitální peněženky. Její hodnota na konci roku 2013 činila téměř 1 140 amerických dolarů

Graf: Denní kurz bitcoinu za dolar (Zdroj: Bloomberg)
 
 
I přesto, že cena bitcoinu od té doby postupně klesá a aktuálně činí 316 dolarů za jednotku, tak počet podniků, které jí přijímají jako platební variantu za poskytované zboží a služby, roste. Mimo Microsoft se mezi velké společnosti, které jí začaly využívat, řadí například výrobce počítačů Dell, společnost zaměřená na cestování a rezervace Expedia nebo charitativní organizace United Way. Jediná větší společnost než je Microsoft, která se začala zajímat o platby v bitcoinech, je Apple. Její postup je však v tomto směru zatím pomalejší a mluvčí Applu podniknuté kroky zatím odmítá komentovat.   
 
Autor: Petr Habiger, www.colosseum.cz
 

Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVATNejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.