Akcieatrhy  >  
Zpět
Vytvořeno dne: 23.10.2015

CETV: výsledky hospodaření již příští týdenPříští týden bude pokračovat výsledková sezóna, ale očekáváme, že zájem investorů se bude upínat především ke středečnímu zasedání amerického Fedu. Vzhledem k holubičímu vyznění ECB a relativně nečekanému kroku čínské PBOC se bude sledovat, jestli vyznění zasedání Fedu bude opětovně spíše holubičí, jako na posledním zasedání a zda se stále bude Fed držet šance pro zvýšení sazeb ještě v letošním roce. Aktuální nastavení trhu je, že zvyšování sazeb se přesune zřejmě až do 1-2Q2016. Celkově očekáváme nervózní obchodní týden s vyčkáváním na středeční Fed. Potvrzení holubičí rétoriky by mělo být pozitivním signálem pro akciové trhy. Domácí akciový trh je ve středu zavřený z důvodu státního svátku. 
 
Z domácích zpráv bude pokračovat výsledková sezóna úterní CME. Zde očekáváme provozní zisk EBITDA za 3Q15 na úrovni 12,9 mil. USD (po 2,9 mil. USD v roce 2014) a čistý zisk -8,3 mil. USD. Úroveň čistého zisku bude jednorázově pozitivně ovlivněna rozpuštěním opravné položky na údajný nedoplatek daní v Rumunsku (30 mil. USD). Očekáváme, že by společnost mohla opětovně lehce navýšit výhled na EBITDA ke konci roku, jako tomu bylo v předešlém kvartálu. Z tohoto důvodu, pokud se naplní očekávání, bychom očekávali mírně pozitivní reakci. 
 
Z makroekonomického výhledu se pro příští týden v USA zaměříme na úterní objednávky zboží dlouhodobé spotřeby (oček. -1,2 po -2,0 % m/m) a index spotřebitelské důvěry (oček. 102,4 po 103 bodech), středeční zasedání FOMC, čtvrteční HDP za 3Q15 (oček. +1,4 po +3,9 % q/q) a páteční index spotřebitelského sentimentu univerzity v Michiganu (oček. 92,5 po 92,1 bodu). V Německu budeme sledovat pondělní indexy IFO, kde se čeká opětovně mírný pokles ve všech složkách. 

Autor: Milan Vaníček, JT Bank a.s.
 

Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVATNejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.