Akcieatrhy  >  
Zpět
Vytvořeno dne: 02.10.2014

Index DJIA pod 50denním cenovým průměrem, co bude dál?


 
 
 
Akcie na Wall Street v posledních 2 týdnech předvádějí výraznou volatilitu. Díky řadě dobře známých faktorů se US trhy nasměrovaly k oddychu z maxim, které zaznamenaly v polovině září. Včerejší středeční výrazný pokles se nyní svezl s případem prvního případu „dovezené eboly“ do USA. Možný vliv na ochotu cestovat logicky zasáhl akcie aerolinek a následně téměř celý trh, když alespoň neutrální pozici si včera udržely utility.
 
VIX
 
Situace se také dále odrazila i na vývoji tzv. indexu strachu VIX (Chicago Board Options Exchange Volatility Index). Naposledy na konci května jsme v článku Na trzích znovu ticho před bouří? zmiňovali výrazně nízké hodnoty indexu, resp. očekávaný posun výše. Ten se postupně udál, resp. v polovině prázdnin se index VIX těsně přiblížil námi zmiňované rezistenci u hladiny18 USD. Následně se index v srpnu uklidnil až k hladině 11,50 USD. 
 
Včera se však daný index dostal až na 17,56 USD, nakonec zakončil na 16,71 USD. Nelze než zopakovat, že se tedy VIX opět blíží výrazné rezistenci. Jinými slovy nervozita a volatilita by měla dle BHS zaznamenat kulminaci. Jak už jsme uváděli ve zmiňovaném článku, vyložený „strop“ indexu VIX spatřujeme technicky u hladiny 21 USD, resp. setrváváme i u dříve naznačené trendové linie (žlutá přímka), která by v těchto dnech znamenala hodnoty okolo hladiny 19 USD.
 
Participovat na vývoji indexu VIX lze nejen prostřednictvím opcí na VIX, ale také futures kontraktů či ETN, které lze obchodovat prostřednictvím BH Securities.
 
DJIA 
 
Poprvé od července se index DJIA včera technicky dostal pod svůj 50denní cenový průměr. Letos index třikrát předvedl poměrně rychlý obrat, resp. návrat nad tuto úroveň. Při lednovém poklesu, resp. i při posledním, však návrat trval zhruba 2-3 týdny. 
 
Důležité pro budoucí vývoj DJIA je však především setrvání nad 200denním cenovým průměrem, resp. v růstovém „ročním trendu“, který lze dle BHS na index spatřit (červená přímka, viz. graf). Za první výraznou technickou hranici považujeme u indexu hladinu 16 600 bodů. Predikovat bychom mohli intradenní pokles až k výše zmiňovaným nejdůležitějším hranicím, tj. v současnosti až k cca 16 570 b. Tyto úrovně by dle BHS měly být možným „dnem“, resp. stát se oporou, od které by se trhy měly začít vracet zpět na vyšší hodnoty. 
 
Neudržení zmiňovaných hodnot by naopak otevřelo prostor pro další oslabení indexu a vidina návratu zpět k maximům, resp. i případná nová maxima, by se tím rozplynula. Při případné cestě níže první výraznější „zastávku“ u indexu DJIA spatřujeme na hranici 16 tis. bodů.  
 
S&P 500
 
Širší index S&P 500 se včera dostal na linii poklesů z posledních měsíců. Tato úroveň by se tak již nyní mohla stát podporou pro návrat na vyšší hodnoty. Obdobně jako u indexu DJIA vidíme možný prostor k nižším hodnotám na trendovou růstovou linii z posledního roku (červená přímka). Hodnotově v současnosti 1920 b. Ta by dle našeho názoru neměla být v nejbližších dnech pokořena. Pokud by však ani tato hranice nezůstala ušetřena, indexu by jako „poslední záchrana“ před možnou větší korekcí bránil již jen 200denní cenový průměr (aktuálně na cca 1900 b.).
 
Participovat na vývoji zmiňovaných indexů lze nejen prostřednictvím opcí, ale také futures kontraktů či ETF, které lze obchodovat prostřednictvím BH Securities.
 
V hledáčku výsledková sezóna
 
Pro US trhy se, kromě stále ekonomických zpráv a predikcí ohledně budoucího vývoje úrokových sazeb, stane hlavním tématem výsledková sezóna. Tu ve středu započne Alcoa (AA). Přestože očekávání meziročního nárůstu zisků u US korporací se postupně snižuje, mohla by právě výsledková sezóna nakonec přinést uklidnění ohledně výše ocenění akcií.  

S detailním grafickým rozborem se můžete seznámit na webových stránkách BHS, přímo ZDE.

 
 
 

Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVATNejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.