Akcieatrhy  >  
Zpět
Vytvořeno dne: 09.07.2015

Kakao: fundamentální a technická analýza


 

Po provedení fundamentální a technické analýzy jsme dospěli k názoru, že cena futures na kakao by se mohla v nejbližších třech měsících zvýšit na 3 600 USD za tunu. 

Kakao je ve vědeckém světě známé pod latinským názvem Theobroma, což doslova v překladu znamená "jídlo bohů". Historie této komodity sahá až do roku 1000 př. n. l., kdy obyvatelé Střední Ameriky objevili kouzlo kakaových bobů. Teprve až v 16. století byly kakaové boby přivezeny do Evropy jako tradiční nápoj Aztéků a Mayů. Kakao se začalo úspěšně šířit napříč Evropou, nejprve jako luxusní zboží pro šlechtu a teprve až s příchodem průmyslové revoluce došlo k rozšíření tohoto afrodiziaka mezi širší vrstvy populace. 
 
V současné době je Ghana druhým nejvýznamnějším pěstitelem kakaových bobů po Pobřeží Slonoviny. V sezóně 2014/2015 by produkce kakaových bobů v africké Ghaně mohla klesnout až o 25 % na zhruba 700 tisíc tun. Je tomu tak v důsledku nákazy kakaovníků chorobou zvanou „Black pod fungal disease“. 
 
Od začátku roku rovněž panují obavy z prudkého větru zvaného Harmattan, jež by také mohl mít dopad na sklizeň kakaových bobů v Ghaně a na Pobřeží slonoviny. Také kombinace suchého počasí a nedostatek investic do hnojiv vedly k prudkému poklesu produkce, což vzbuzuje obavy, že Ghana nemusí být schopna plnit své smlouvy o dodávkách v letošním roce. Pěstitelům nedělá radost ani slabá místní měna, protože jim zvyšuje náklady na vstupy, což je jeden z faktorů, proč dochází ke snižování investic ze strany producentů.

Kompletní analýza ke stažení ZDE.

Autor: Eva Mahdalová, Colosseum a.s.
 
 

Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVATNejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.