Akcieatrhy  >  
Zpět
Vytvořeno dne: 12.05.2015

Kdy FED zvedne úrokové sazby?


 
 
V březnu 2009 FED vydal oznámení, že krátkodobé úrokové sazby zůstanou na nule delší dobu. V červnu 2011 FED prodloužil lhůtu nulových úrokových sazeb a poprvé udal jejich termín pro zvýšení na polovinu roku 2013. V lednu 2012 byl tento termín odsunut na konec roku 2014 a v září 2012 na polovinu roku 2015, což je nyní. 
 
   
 
FED přistoupil na metodu pokus – omyl a největší chybou investorů by bylo věřit, že ví co dělá. Ale v podstatě se zde rýsují dvě možnosti.  Buď bude chtít FED docílit toho, aby pokračovala rally na akciových trzích a v tom případě zůstanou v letošním roce sazby na nulové hranici, popřípadě ještě zahájí další QE na přelomu roku. Anebo FED zvedne koncem tohoto roku úrokové sazby a ponechá akciový trh možnosti náhlého pádu. Kterou cestou se FED vydá, možná naznačí jeho zasedání 17. června.
 
Autor: František Studený, www.SGDinvest.cz

Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVATNejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.