Akcieatrhy  >  
Zpět
Vytvořeno dne: 03.11.2015

Komerční banka: čekání na výsledky hospodařeníTřetí čtvrtletí tohoto roku by podle našeho očekávání mohlo akcionářům Komerční banky (KB) přinést dalších 86,50 Kč čistého zisku na akcii při plochém nebo lehce slabším vývoji bankovních výnosů, s určitým meziročním nárůstem nákladů vlivem vyššího plnění legislativních bankovních fondů, ale stále s velmi nízkou tvorbou opravných položek a rezerv na špatné úvěry. Tím by se třetí kvartál měl udržet na trajektorii dávající prostor roční dividendě minimálně na úrovni předchozího roku (310 Kč na akcii hrubého). V Q3/15 nepředpokládáme nějaké výrazné jednorázové položky.

Název obrázku

Pozn.: V tabulce jsou naše odhady porovnávány s pro forma výkazy loňského roku, které zohledňují teoretickou dekonsolidaci transformovaného penzijního fondu (TPF). Odhady a skutečná data roku 2015 jsou/budou již po dekonsolidaci TPF.
Pozn.2: EPS za pololetí je uvedeno v anualizované podobě.

Autor: BH Securities a.s.

Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVATNejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.