Akcieatrhy  >  
Zpět
Vytvořeno dne: 23.10.2015

Končí pokles cen pohonných hmotStránky novin v posledních dnech plní zprávy ohledně rekordně nízkých cen pohonných hmot. Přitom jejich pokles nemusí být v následujících týdnech ještě u konce, přestože ten největší cenový propad je již za námi. Z dlouhodobého pohledu však můžeme již tvrdit, že jsou ceny pohonných hmot na svém dně.
 
Krátkodobě ještě nižším cenám nahrává situace na globálních trzích. Ceny ropy a rafinérských produktů podléhají sezónním výkyvům. Jeden z takových probíhá v měsících září až listopad, kdy bývá obecně nižší poptávka po těchto komoditách a jejich ceny klesají. Cenu černého zlata pak v posledních týdnech nepodporují ani zprávy ze Spojených států nebo Číny, které ukazují na slabší poptávku.
 
Výraznější posilování amerického dolaru v nejbližších týdnech zřejmě také neuvidíme s tím, jak americká centrální banka oddálí zvyšování úrokových sazeb do budoucna, a to s největší pravděpodobností nejdříve až na své březnové zasedání. To by tak nemělo zdražovat cenu ropy v korunovém vyjádření.
 
Krátkodobě tak ceny pohonných hmot mohou jít ještě o několik jednotek procent dolů, nicméně s přicházející zimní sezónou se obnoví jejich růst. Cena ropy poroste s tím, jak se budou snižovat zásoby a omezovat produkce černého zlata, dolar bude posilovat s cyklem zvyšování úrokových sazeb v USA. Období snižujících se cen pohonných hmot se tak blíží ke svému konci.
 
Autor: MIROSLAV FRAYER, Komerční banka a.s.
 

Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVATNejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.