Akcieatrhy  >  
Zpět
Vytvořeno dne: 14.10.2014

Korekce je zde, opět překvapuje!


 
 

Druhá půlka měsíce září a začátek října nám přináší ne příliš příjemné zážitky v podobě poklesu akciových trhů na celém světě. Nálada se otočila do negativna, ani dobré zprávy, pokud přicházejí, trh neotáčejí do plusu nebo jen na určitou omezenou dobu… Co se tedy tak zásadního změnilo od začátku září, co nikdo předtím neviděl, nebo viděl, jen nevnímal? Zásadně toho není až tolik, že je Evropa v ekonomickém růstu nakřáplá, jasné už bylo. Že Čína neproste o 7,5% ale o 7 nebo lehce nad 7, to také, v tom se zásadně nic nezměnilo. Ano, posílil silně dolar, euro propadlo – ale to je přeci dobře pro Evropu… pro výrobce… jen je potřeba to vidět v horizontu roku, ne dvou týdnů…
 
Konflikt na Ukrajině ustoupil do pozadí, co se týká vojenských manévrů, dopad na německou ekonomiku se zřejmě projevil právě v srpnu a září a německé předstihové ukazatele jsou najednou horší, než se čekalo… Zde bych tato čísla nepřeceňoval a počkal si na reálná čísla HDP, ale to holt akciové trhy nedělají. Prostě je špatná nálada, prodává se, vybírají se zisky v Americe, v Evropě těžko když je DAX letos už -8,5%...
 
V grafu vývoj německých akcií, evropského indexu a amerického S&P za 2014:
 
 
Prostě se nalomila důvěra. Možná i obava z dokončení QE v Americe, z možné nákazy a epidemie Eboly, konfliktu s islámskými teroristy… to vše podlomilo trhy s rizikovějšími instrumenty.
 
Je to tedy šance k nákupu nebo má člověk jít více do cashe aby se uchránil před dalšími ztrátami? Otázka za milion dolarů, neznám správnou odpověď. Mozek mi říká, kupuj, ceny jsou nižší, tím pádem valuace fundamentální atraktivnější, ale obavy z dalšího negativního vývoje chladný kalkul mozku zatemňují. Obava, že přijdete o to co, jste těžce vydělaly, znesnadňuje rozhodnutí… Ale to je asi přirozené. Přesto flintu do žita neházím, něco jsem již pokoupil, pár peněz na další dokupy ještě připravené mám, snad to člověka nesemele úplně, psychicky i finančně
.
A co bych tedy kupoval?

Aktuálně prošel korekcí Čez a máme ho znovu pod 600 korunami, dividendový výnos je tedy opět již atraktivní, na roční až dvouleté období vhodná investice. To neznamená, že to za týden nemůže stát 570, tak holt přikoupím ještě. Spekulačně je podle mě na nákup i Erste bank, proto jsem long, ale tam na nějaké extra dlouhé období nehraju, pan Treichel už mě několikrát vyšplouchl…
 
Na evropském trhu si myslím, že již dostatečnou korekcí prošly automobilky, domnívám se, že předvedou ve svých číslech více, než jim trh věří… Proto jsem long auto basket Daimler, Volkswagen, Peugeot. Mimochodem dnes VW reportoval pěkné prodeje v Číně za září, a Daimler ukázal vyšší Ebit za prodej Mercedesů ve 3. Kvartále.  Takže autům věřím!
 
Přestřelená je podle mě i reakce dvou titulů, které držím, a to Arcelor Mittal (pod 10EUR) a BHP Billiton, komoditní sektor dostal za uši, přesto jsou to velké company, které jsou schopně oddeliverovat kvalitní čísla v následujících kvartálech, podle mého názoru.
 
A v Americe? K mým největším favoritům  na ročním horizontu nadále řadím Facebook, mělo by se dařit i Bank of America. Naopak po poklesu General Electric ve mně nějak vyprchává důvěra v tento titul, dolu jde o dost rychleji než nahoru, přes obrovské množství cashe, co má na knihách prostě trh nějak tento titul opouští.. Neumím si to úplně zdůvodnit proč, ale musím to akceptovat jako situaci, kde jsem se zřejmě zmýlil… Domnívám se, že i asijské trhy do konce roku pozitivně překvapí, především mám na mysli čínské akcie.
 
Rozhodně zůstávám long dolar. Zúžil jsem výrazně tabulku, kterou vždy přikládám. aby byla přehlednější a zanechávám v ní nyní jen tituly, které mi připadají nejatraktivnější na nákup z mého pohledu. Tabulku najdete jako obvykle pod textem.
 
Držím palce na správné rozhodnutí.
 
Michal Semotan, www.jtbank.cz
Praha, 14.10.2014

 

2014 Tabulka titulů

       
 

Aktuální

 

Měna

Doporučení

Můj tgt

 

kurz

 

 

3M

1rok

1rok

23.9.2014

14.10.2014

Česko

 

 

 

 

511

482,6

Erste

CZK

buy

buy

600

649

599

Čez

CZK

buy

buy

680

 

 

Evropa

 

 

 

 

61,15

56,01

Daimler

EUR

buy

buy

73

10,05

9

Peugeot

EUR

buy

buy

12,4

1,33

1,18

Piraeus bank

EUR

buy

buy

1,7

11,24

9,78

Arcelormittal

EUR

buy

buy

14

170,8

153,7

Volkswagen

EUR

buy

buy

210

 

 

USA

     

 

78,29

72,9

Facebook

USD

buy

buy

85

17,05

16,4

Bank of America

USD

buy

buy

19

24,64

17,42

CMGE

USD

buy

buy

29

87,17

85,12

Alibaba

USD

buy

buy

115

 

 

Ostatní

     

 

30,21

27,53

YINN (etf bull 3x Čína)

USD

buy

buy

40

93,2

89,17

INDL (etf bull 3x Indie index)

USD

buy

buy

115

61,47

57,08

BHP Billiton

USD

buy

buy

76

14,65

13,75

Halkbank

TRY

buy

buy

16 

Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVATNejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.