Akcieatrhy  >  
Zpět
Vytvořeno dne: 07.09.2015

Lean Hogs – vepřové půlky: analýza září 2015.


 

Sezónní spread nákup říjen 15 Lean Hogs a prodej prosinec 15 Lean Hogs
 
Graf:  Spread říjen 15 vepřové půlky long a prosinec 15 vepřové půlky short (zdroj: SeasonAlgo)


 
Sezónní spread říjnových a prosincových vepřových půlek (Lean Hogs) představuje zajímavou obchodní příležitost. Při bližším pohledu na níže uvedený graf je vidět, že z dlouhodobého hlediska pětiletý, desetiletý i patnáctiletý průměr odpovídá našemu rozhodnutí vstoupit do uvedeného sezónního spreadu.  
 
Bližší pohled na historický vývoj ukazuje, že ve sledovaném období provází futures spread říjnových a prosincových vepřových půlek téměř 85% sezónnost. Obdobím vhodným pro vstup do pozice se jeví konec prvního nebo počátek druhého zářijového týdne a pro výstup první říjnový týden.  
 
Graf č. 19:  Graf kumulativního absolutního výnosu v USD – 49 let (zdroj: SeasonAlgo.com )
 
 
Faktory, které by v následujících týdnech mohly podpořit náš trh:
 
1. Prodej vepřových půlek tradičně dosahuje vrcholu na začátku či v průběhu prosince. Počty kusů ve stádech se z nízkých úrovní sice začínají pomalu zvyšovat již v průběhu srpna, ale ve stejné době veškeré zásoby v chladírnách berou za své kvůli vrcholu letní poptávky, což činí trh v průběhu září a října závislým na slabších čerstvých dodávkách.
 
2. Přestože byl masný sektor v průběhu celého roku vystaven vyšší volatilitě, představuje čtvrté čtvrtletí v roce období vzrůstající poptávky po vepřovém mase, přičemž v letošním roce by této mohly pomoci stávající nízké ceny vepřového masa, jež jsou v současné době oproti začátku letošního roku nižší o 13,23% a oproti stejnému období loňského roku dokonce o 14%. 

Kompletní analýza ke stažení ZDE, rizika investice ZDE.
 
Autor: Marek Hauf – analytik, hauf@hbpartners.cz

Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVATNejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.