Akcieatrhy  >  
Zpět
Vytvořeno dne: 05.03.2015

Měny zemí G10: výhledUSD: Silné vyhlídky, avšak budeme muset počkat, zda zítra uvidíme solidní čísla na výplatních listinách, abychom dolar mohli skutečně označit za silný, vzhledem k tomu, že JPY a komoditní měny se také drží nahoře.
 
EUR: Dojde k obratu a posílení, nebo dnes pokles zrychlí – to se uvidí po zveřejnění dalších plánů ECB  na kvantitativní uvolňování. Klíčová zóna rezistence je nyní na 1,1100/1,1150. Další úroveň podpory  se neočekává dřív než na úrovni parity (zopakování cesty od historického minima 0,764 z roku 2000 na historické maximum v roce 2008).
 
JPY: Zůstává odolný a kurz EURJPY se opět rozpadá, GBPJPY se rozkládá do cloudu. Bude zajímavé,  zda se objeví další nabídka na JPY díky nejisté chuti riskovat po jednání ECB. 
 
GBP: GBPUSD se rozpadl i přes podporu a je zpět v rozmezí, zatímco EURGBP vypadá slabý. Zdá se, že GBPUSD se pohybuje zpět k 1,5000, pokud zítřejší americké údaje podpoří dosavadní vývoj, na druhou stranu u EURGBP jsme zatím neviděli přesvědčivé výsledky, které by ukázaly, že trend končí, i když se pohyb občas zpomaloval. 
 
CHF: EURCHF klesl díky tomu, že euro v poslední době dostalo značný výprask. Teď můžeme sledovat oblast 1,0610 a vývoj po jednání ECB. 
 
 
AUD: Po včerejším oslabení dostává podporu proti NZD, ale kurz AUDUSD zůstává zahalený tajemstvím,  dokud se nedostaneme nad úroveň 0,7900 nebo pod 0,7750. Jasno asi nebudeme mít až do zítřejšího zveřejnění zprávy o zaměstnanosti v USA. 
 
CAD: Bank of Canada měnu podporuje, ale stačí to, aby se kurz USDCAD dostal mimo rozmezí? Spíše bych viděl silný CAD v jiných párech, např. AUDCAD a NZDCAD, zejména pokud zítřejší americké údaje budou dobré. 
 
NZD: NZD trochu oslabuje díky tomu, že novozélandská Centrální banka zveřejnila informace o možných přísnějších makroekonomických opatřeních zaměřených na podchycení rizik způsobených trhem s bydlením (spíše než by si pohrávala s úrokovými sazbami). Zajímavý pesimistický vývoj NZDCAD a optimistický  pro AUDNZD (a NZDUSD viz graf výše) naznačují, že Novozélanďané se možná snaží o změnu. 
 
SEK: Zdá se, že EURSEK je krátkodobě značně přeprodán, ale objem odprodejů naznačuje, že nedávná maxima představovala vrchol cyklu a můžeme se zaměřit na úroveň 9,00, která bude zajímavá, pokud 9,27 zůstane jako úroveň rezistence (pro příliš nadšené pesimisty je tu riziko zotavení na 9,38).
 
NOK: Ropa nedělá vůbec nic a NOK posledních několik kol strávila na lavičce náhradníků a čekala na novinky. Sledujme, co dnes řekne Olsen u Norges Bank. 

Autor: John Hardy, měnový stratég Saxo Bank
John Hardy, původem z Texasu, absolvoval Texaskou univerzitu v Austinu s vyznamenáním. Od roku 2002 pracuje v Saxo Bank. V oddělení měnové strategie a správy aktiv prošel různými pozicemi. Nyní John J. Hardy působí na pozici vedoucího oddělení měnové strategie Saxo Bank. Díky populárnímu a často citovanému každodennímu sloupku FX Update, který pravidelně využívají novináři, traderová komunita a klienti Saxo Bank, si vybudoval široký fanklub. Je pravidelným hostem a komentátorem televizních stanic jako například CNBC, CNBC Arabia a Bloomberg. Kromě svého sloupku a vystupování v médiích je autorem komentářů k aktuální situaci kolem hlavních měn, politiky centrálních bank, makroekonomických trendů atd.  

Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVATNejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.