Akcieatrhy  >  
Zpět
Vytvořeno dne: 27.01.2015

Microsoft - akcie klesají pod výrazné technické úrovněSoftwarový gigant Microsoft (MSFT), který akvizicí mobilní divize Nokia v minulém roce více rozšířil oblast svého byznysu, v pondělí po uzavření trhů zveřejnil hospodářské výsledky. 
 
V globále zhruba dosáhly očekávání, když firma za svůj fiskální 2Q reportovala více než 10 % pokles zisku na 5,86 mld. USD, tj. 0,71 USD/akcii. Zisk 2 centy na akcii negativně ovlivnily právě náklady na integraci akvizic a restrukturalizaci. Příjmy vzrostly o 8 % na 26,47 mld. USD.
 
Tržby z prodeje softwaru v komerční sféře vzrostly o 5 %, což zaostalo za očekáváním. Dařilo se sice v prodeji cloudových služeb, prodeje klasických Office klesly o 1 %. Microsoftu (MSFT) také klesl například prodej konzolí Xbox na 6,6 mil. kusů oproti 7,4 mil. ve srovnatelném období o rok dříve. 
 
Doporučení

V reakci na výsledky titul obdržel řadu downgradů. Zmínit lze například od JPMorgan z „overweight“ na „neutral“, či od Citi z „neutral“ dokonce na „sell“ s cílovou cenou 38 USD.
 
Přehled doporučení dosud evidovaných v přehledu Bloomberg:
 

 
 
Kurzový vývoj

Akcie Microsoft (MSFT) v listopadu dosáhly svých mnohaletých maxim až na hranici 50,05 USD. Od té doby se začaly oddychovat a podporu nacházely u výrazné technické hranice, kterou spatřujeme na hladině 45 USD (vodorovná červená linie). 
 
Dnešní vývoj v úvodu seance ukazuje neudržení této hranice. Dokonce se titul vydává pod střednědobý růstový trend, který na titulu spatřujeme (červená linie). K tomu všemu neudrží ani důležitý technický indikátor - 200denní cenový průměr. Otevírá si tak cestu k další výrazné hladině, kterou na titulu spatřujeme - 42,50 USD. Ta by se dle BHS nyní mohla stát podporou. Tou by vlastně  mohly být i v globále výše nastavené cílové ceny (viz výše).
 
Vývoj akcií Microsoft za cca 1,5 roku do 26.1.2015 včetně základních cenových průměrů či indikátoru RSI(14)
 
 
Detail
 
 
Ve zmiňovaných hospodářských výsledcích nespatřujeme výrazně silná negativa, která by měla vyústit ve větší negativní kurzovou reakci. Podporou by naopak mělo být i vyjádření společnosti ohledně výrazného dříve schváleného programu odkupu vlastních akcií v objemu 40 mld. USD, který firma v nové podobě představila v roce 2013. Společnost nyní stanovila časový harmonogram, když jej hodlá plně realizovat do konce roku 2016. 
 
Za poslední 2 kvartály přitom odkoupila vlastní akcie za 5 mld. USD, resp. v samotném posledním za 2,15 mld. USD. Tržní kapitalizace Microsoftu nyní dosahuje zhruba 350 mld. USD.  
Dividenda

Pominout nelze u Microsoftu (MSFT) také kvartální dividendu 0,31 USD. Ta při ceně 43 USD indikujejiž solidní dividendový výnos 2,9 %. Rozhodné datum pro nárok na nejbližší Q dividendu bylo stanoveno na 19.2. tzv. ex-date tedy na 17.2.
 
Titul by mohl dle BHS předvést obdobnou reakci, jako na podzim 2014 hlavní US indexy. Ty technicky indikovaly změnu směru trendu, nicméně předvedly svou sílu a následně dokonce zaznamenaly nová maxima. Fundamenty zvláště tehdy byly pro US korporace značně silné. Nyní je nicméně o něco mírní ještě nižší ceny ropy a silný dolar. 

Autor: Jiří Zendulka, www.bhs.cz
 

Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVATNejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.