Akcieatrhy  >  
Zpět
Vytvořeno dne: 11.11.2015

Nejefektivnější byznys USA: zabíjení?! 


 
 
Armáda Spojených států amerických od druhé světové války zabila odhadem 20 – 30 miliónů lidí. Počet obětí je tak mnohem vyšší než bylo celkem zabito v první světové válce (15 – 18 milionů). V rámci druhé světové války zemřelo celkem 62 milionů lidí. Pro představu jsem do grafu zahrnula i celosvětově rozšířenou nemoc AIDS, na kterou od roku 1960 zemřelo 30 milionů lidí.
 
Počet mrtvých při různých katastrofách (zdroj: Wikipedie, wearechange.org)
 
 
 
Podle magazínu The American Conservative na válkách vydělává nejen zbrojní průmysl, ale i politici. Ti získávají podíly od zbrojařů, kterým zaručují odbyt a zisk. Podle údajů Světové banky šlo v roce 2014 z amerického HDP na zbrojení 3,5 %.
 
 
 
Tyto skutečnosti se náramně zrcadlí na akciích společností z odvětví zbrojního průmyslu. Krásným příkladem jsou akcie Lockheed Martin Corporation a Smith & Wesson Holding Corporation, které od roku 2011 strčily fenomenální Apple do kapsy. Akcie Lockheed Martin Corporation od roku 2011 zhodnotily o 273 %. Ještě lepší výkonnost nabídly akcie společnosti Smith & Wesson Holding Corporation, když zhodnotily o 387 %. Akcie Applu vykázaly zhodnocení o 176 %.
 
Výkonnost akcií Lockheed Martin Corporation, Smith & Wesson Holding Corporation, Apple v % (zdroj: Bloomberg) 
 
 
Lockheed Martin Corporation je jeden z největších vojenských dodavatelů na světě. Americké ministerstvo obrany je nejvýznamnější zákazník této společnosti. Podle údajů americké administrativy 9,6 % všech vládních výdajů na služby a výrobky končí v Lockheed Martin.
 
Mezi produkty společnosti Lockheed Martin patří například: balistické rakety Trident, letouny F-16, Hercules a F-22 Raptor. Tato firma vyrábí také elektroniku a informační a elektronické systémy. Společnost se angažuje i v kosmonautice.
 
91 % produktů Smith & Wesson Holding Corporation směřuje do rukou soukromých osob. Mezi tradiční produkty této společnosti patří zejména pistole, pušky a revolvery. Poslední statistiky ukázaly, že v USA se v prvních devíti měsících tohoto roku zaregistrovalo rekordních 15,6 milionu nových střelných zbraní a je velmi pravděpodobné, že do konce roku padne hranice 20 milionů kusů. V populaci 320 milionů si v USA koupí letos zbraň každý šestnáctý obyvatel. 
 
Autor: Eva Mahdalová, nezávislý analytik  
 

Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVATNejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.