Akcieatrhy  >  
Zpět
Vytvořeno dne: 28.11.2014

Pět dividendových démantů Kanady
Čas od času se setkám s tím, že je těžké najít nějaké dividendové tituly do portfolia. Hlavně pokud chcete zamířit mimo Evropu a USA. V následujících odstavcích představíme několik odvětví a akcií, které by mohly být zajímavými alternativami. 
 
Železnice
Kanadská je země bohatá na nerostné suroviny a potřebuje nějaký způsob, jak zdroje dostat na místo, kde můžou být nejlépe využity. 
 
V Kanadě to má na starosti společnost Canadian Pacific Railway (NYSE: CP), která existuje už od 19. Století a postavila první trasnkontinentální železnici. 
 
Dnes zůstává CP Rail druhou největší železniční společností a přestože její přeprava osob již skončila, přeprava zboží pěkně roste. Letos si akcie připsala 35 % díky rostoucím ziskům a očekávání dalšího rozvoje. 
 
Dividenda je sice zatím malá, ale může být zvýšena v budoucích letech. Podle analytika Nasdaq by mohla v roce 2015 vzrůst o 30 % a o 20 % v roce následujícím. 
 
Banky
Pro ty, kdo hledají dividendové tituly mezi bankami s mezinárodním rozsahem je tu Toronto Dominion Bank (TD). Rozhodně stojí aspoň za podívání. TD není jenom hlavní bankou v Kanadě, ale působí také v USA se sloganem „Americká nejpohodlnější banka“. 
 
V USA má TD podíl 40 % ve společnosti TD Ameritrade, jeden z hlavních diskontních brokerských domů v USA. TD také udělala další krok na poli financí, když koupila Chrysler Financial v roce 2010. 
 
V současné době vlastníci akcií TD dostávají dividendový výnos ve výši 3,3 % čímž jasně předstihává všechny americké banky. 
 
Letecké společnosti
Kanada má dvě hlavní aerolinky – WestJet Airlines (WJAFF) a Air Canada. Air Canada prodělala masivní oživení. A přestože neplatí dividendu je to zajímavý titul k prohlednutí. WestJet je obdobně na vzestup a platí dokonce dividendu
 
WestJet rychle vyrostl do volného prostoru na trhu a rychle zaplnil roli low-cost aerolinky na kanadském trhu, kde tak soupeří s Air Canada. V současné době má nastaven plán expanze a chce začít létat i trans-atlantické lety. V současné době v rámci tohoto plánu již poskytuje lety ze St. John’s, Newfoundland a Dublinem. Kvůli tomu také pořídil čtyři letadla Boeing 767. 
 
Tyto Boeing operují taky na lince na Hawaii, ale v polovině roku 2016 by s podobnými stroji měl WestJet začít lítat i dále za moře. 
 
Pojištění a investice
Šéf společnosti Fairfax Financial Holdings (FRFHF) Prem Watsa je někdy přezdívaný kanadský Warren Buffett. Oba hledají podhodnocené firmy, oba mají skvělé výnosy ze svých investic a oba jsou šéfy nějaké pojišťovací společnosti.
 
Fairfax Financial Holdings má podobně jako Berkshire Hathaway podíly v různých známých společnostech jako Bank of Ireland, Eurobank neboo Blackberry. Na rozdil od Berkshire Hathaway Fairfax vyplácí dividendu a to okolo 2 %, což není nic zázračného, ale firma má zvuk a skvělý investiční přístup k obchodu. 

Autor: Pavel Petr, www.patria.cz
Zdroj: The Motley Fool 
 

Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVATNejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.