Akcieatrhy  >  
Zpět
Vytvořeno dne: 30.10.2015

Příští týden ve znamení akcií Komerční bankyPříští týden se investoři zaměří na makroekonomická data a na výsledkovou sezónu. Z makroekonomických dat ze zámoří bude nejvíce sledována páteční měsíční zaměstnanost. Větší zaměření na makroekonomická data bude z důvodu minulého zasedání Fedu, který svou rétorikou vnáší větší závislost trhu na jednotlivé ukazatele. Pro příští týden očekáváme mírně zvýšenou volatilitu v návaznosti na jednotlivá makrodata bez výraznějšího trendu. 
 
Z domácí výsledkové sezóny se bude sledovat čtvrteční Fortuna a Komerční banka a páteční Erste Group. U Fortuny očekáváme sled relativně solidních čísel. Za 3Q15 odhadujeme provozní zisk EBITDA na 7,3 mil. EUR (-5 % r/r), což by měl být výrazně lepší výsledek, než Fortuna tento rok doposud vykazovala. Pokud se naše projekce potvrdí, očekávali bychom mírně pozitivní reakci trhu.
 
Očekáváme, že Komerční banka zveřejní čistý zisk 3,2 mld. Kč (-2 % r/r) a bude nadále pokračovat v solidním sledu čísel, na což je trh zvyklý. KB by měla potvrdit výhled na rok 2015, který je obdobný čistý zisk, jako tomu bylo v roce 2014. Překvapením by pro nás byla jakákoliv nová informace o dividendě za rok 2015. 
 
Projektujeme, že Erste Group vykáže relativně silné 3Q15 s čistým ziskem nad 200 mil. EUR ve srovnání s vysokou ztrátou z minulého roku. Pokud se očekávání potvrdí, tak bychom očekávali mírně pozitivní reakci trhu.  
 
Z makroekonomického výhledu se pro příští týden v Číně zaměříme již na víkendové oficiální PMI průmyslu (oček. 50 po 49,8 bodech) a pak na pondělní Caixin PMI průmyslu (oček. 47,6 po 47,2 bodu). V USA se zaměříme na pondělní ISM průmyslu (oček. 50 po 50,2 bodech), úterní podnikové objednávky (oček. -0,9 po -1,7 % m/m), středeční ISM služeb (oček. 56,5 po 56,9 bodech) a páteční data o zaměstnanosti (oček. +180 po +142 tis. nových prac. míst). V Německu se zaměříme na čtvrteční podnikové objednávky (oček. +1,0 po -1,8 % m/m) a páteční průmyslovou produkci (oček. +0,5 po -1,2 % m/m).

Autor: Milan Vaníček, JT Bank a.s.
 

Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVATNejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.