Akcieatrhy  >  
Zpět
Vytvořeno dne: 05.12.2014

Santa Claus rally je tu – jaké akcie nakupovat?


 


S blížícími se Vánocemi se začínají plnit obchodní domy zákazníky, kteří se snaží najít ten správný dárek pro své blízké. Předvánoční nákupní horečka skýtá potenciál i pro investory, kteří mohou správným výběrem akciových titulů podpořit svá portfolia a realizovat „vánoční“ zisky během tzv. Santa Claus rally. 
 
Jestliže se budeme při výběru vhodných titulů orientovat podle minulé výkonnosti cenných papírů, měli bychom se zaměřit na sektor maloobchodních firem, který vykazuje v období vánočních nákupů nadprůměrné zhodnocení.
 
Výběr potenciálních předvánočních trháků provedeme z celkem 100 společností sdružených v rámci maloobchodního SPDR S&P ETF. U těchto firem spočítáme jejich výkonnost pro 20 dní následujících po Dni díkůvzdání (konec listopadu), což je období předvánoční nákupní horečky. Dále budeme pracovat pouze s těmi tituly, které v tomto časovém úseku alespoň v 80 % obchodních dnů posilovaly a jejichž historie je delší než 7 roků (aby výsledný výběr nebyl vychýlen jednorázovými výkyvy). Poté obdržíme následující seznam 12 společností, které by měly, na základě výsledků z předchozích roků, nabízet investorům nadprůměrné zhodnocení. 
 
 
Vánoční nákupní sezóna je všeobecně na akciových trzích velmi dobrá. Index S&P 500 si za posledních deset roků v předvánočním období v průměru připsal 2,5% zisk a pouze jednou zaznamenal ztrátu. Výše uvedený seznam společností by měl nabízet nadprůměrné zhodnocení a zajistit svým majitelům tu pravou Santa Claus rally. 

Autor: Michal Putna, www.patria.cz
 
Zdroj: Bloomberg, CNBC, Kensho 
 

Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVATNejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.