Akcieatrhy  >  
Zpět
Vytvořeno dne: 16.10.2015

Sázka na východní EvropuAč z krátkodobého pohledu určitě nalezneme rizika pro slabší hospodářský růst, z pohledu dlouhodobé investice se současná situace zdá být příznivá pro otevírání dlouhých pozic v akciích východní Evropy včetně Ruska. Díky úzké vazbě mezi ekonomikami eurozóny a východoevropského regionu by se měl pozvolně zlepšující se makroekonomický obrázek EMU promítat i do lepší výkonnosti těchto zemí. Uvolněné měnové politiky centrálních bank pak do růstu hospodářství přispívají rovněž příznivě.
 
Ruská ekonomika by měla mít nejhlubší propady již za sebou a tržní očekávání ukazují od následujícího roku na její opětovný růst. Do not by jí měly hrát i stabilizující se ceny ropy, pro které rovněž předpokládáme postupné zvyšování. V neposlední řadě by jí pak mělo pomáhat snižování úrokových sazeb. Otázkou pak zůstávají sankce uvalené ze strany EU a USA. I zde však očekáváme dlouhodobě určité uvolnění napětí.
 
Výkonnost indexu MSCI akcií východoevropských zemí oproti celé Evropě nebo rozvíjejícím se trhům výrazně zaostává, což je dáno především velkou vahou Ruska v indexu, které si kvůli situaci na Ukrajině, ekonomickým sankcím či hlubokému propadu cen ropy prošlo výraznými výprodeji. Východní Evropa tak nyní nabízí mnohem atraktivnější ocenění a v kontextu výše uvedeného tak vyšší potenciální zisk v dlouhodobém horizontu. I technická analýza ukazuje, že východoevropský region začíná otáčet do plusu poté, co se přiblížil na dosah historického minima během krize v roce 1998.
 
Autor: MIROSLAV FRAYER, Komerční banka, a. s.
 

Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVATNejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.