Akcieatrhy  >  
Zpět
Vytvořeno dne: 27.07.2015

Sektor výrobců automobilů – výsledky 2q 2015General Motors (GM)
Po špatném vývoji kurzu akcie ve 2q jsem měl určité obavy, jak dopadnou výsledky za tento kvartál, zvláště při poklesu ruského a jihoamerického trhu, a turbulenci na akciových trzích v Číně. Byl jsem připraven i na celkový stoploss a těsně nad úrovní 30 USD jsme pozici o 25% ponížil…

GM však výrazně překvapil, odreportoval zisk na 1 akcii 1.29 USD místo očekávaného 1.06, a potvrdil výhled na celý rok 2015. 

K těmto číslům pomohl především severoamerický trh, kde poptávka po SUV a „trucích“ díky nižší ceně ropy výrazně rostla, GM tak dokázal prodávat dražší auta a samozřejmě s vyššími maržemi. Navíc GM říká, že vidí 2. Pololetí lépe než 1H, a i v Číně je schopen generovat zisk. Při současných číslech jsme na P/E někde pod 7, EV/Ebitda má GS v predikcích na 2015, 16, 17 neuvěřitelná čísla 2.3, 1.9 a 1.6.

Ebitda marže se pohybuje na úrovni 9,7%, blízko prémiovým německým výrobcům, společnost není nyní zadlužená a cashe má 21 mld USD.

Celkově tedy vnímám akcie GM nyní po číslech pozitivněji, než tomu bylo v uplynulých 14 dnech.

Z toho všeho mi vychází, že přes zklamání z vývoje na trhu by měly akcie GM nyní performovat lépe a vyhoupnout se k úrovním opět nad 35 USD, s ročním cílem pokud se čísla potvrdí bez problémů 40USD a více…

Včera akcie GM posílily o 3,96% na 31.50USD. JP Morgan zvednul dnes target na 45USD s doporučením oberweight, ale třeba Barclays dalo jen 36 a equalweight… Jak lze pohlížet na jednu company rozdílně , že...
 

Daimler


Daimler při číslech včera hodně zabodoval, překonal výsledku trhu opravdu výrazně, a i mě osobně skoro musím říct, čísly nadchl. Na provozním zisku byl oproti očekávání o 14% lepší, na provozní marži se dostal na 10,7%, výše než si sám cíloval (10) a troufnu si říci, že bude nad úrovní marže BMW nebo ji minimálně dorovnal, to jsem nečekal… Generace cashe je silná za 2q, Daimler dokonce zvýšil odhad FCF na celý letošní rok. Celkově se zdá, že by mohl být celý rok 2015 lepší než se čekal, GS píše o možném 10% zvednutí letošních odhadů.

Silná generace volného cash flow utvrzuje v tom, že Daimler dokáže držet slušnou dividendovou politiku (cca 3%), překvapením je také očekávání silné poptávky po vozech Mercedes v Číně v 2015 i 2016 - v tomto byla většina konkurentů dost opatrných…

Z výše uvedeného si myslím, že cena na úrovni 84EUR je spíše vhodná k doplnění pozic, přičemž Daimler směle může mířit při současném kurzu Eura k úrovním 95-100 EUR za jednu akcii. 

Daimler včera po číslech nejdříve rostl, pak se vrátil zpět a obchoduje se na 84 Eurech, nová doporučení přicházejí výhradně s cílovkami nad 100EUR a označením buy (SG 110, Commerzbank 110, Natixis 106, jen Kepler má nově 89).

Zde moje původní tabulka před výsledky GM a Daimleru:

  měna cena 13.7.2015 doporučení cíl do 12 měsíců stoploss
Peugeot EUR 19 sell 16 -
General Motors USD 31,4 buy 40 28
Daimler EUR 83,26 hold 90 -
BMW EUR 95 buy 110 86
Volkswagen EUR 207 buy 245 180


Autor: Michal Semotan, www.jtbank.cz


Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVATNejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.