Akcieatrhy  >  
Zpět
Vytvořeno dne: 29.09.2015

Slabý juanu způsobil v srpnu rekordně vysoký odliv kapitálu z Číny


 

Odliv kapitálu z Číny činil v srpnu 141,66 miliard dolarů 
Podle Čínské lidové banky je slabý juan krátkodobou záležitostí 
 
Podle údajů agentury Bloomberg odchází z Číny kapitál nejrychleji v historii. 
 
Odliv kapitálu v srpnu, jež činil 141,66 miliard dolarů, dohnal předchozí rekordní červencový odliv 124,62 miliard dolarů. 
 
Měřítko portfoliových investic je odhad součtu devizových nákupů ze strany bank a změny devizových vkladů, kterým se měří toky do a ze země. Měsíční obchody a přímé investiční zůstatky jsou kompenzovány o odhad portfoliových toků. 
 
Čínská Lidová banka šokovala globální trhy tím, že 11. srpna devalvovala juan. Tento zásah způsobil především celosvětový pokles komodit, akcií a měn rozvíjejících se trhů.
 
Juany Yiping z PBoC uvedl, že se obává poměrně velkých ekonomických tlaků, jelikož Čína otevírá kapitálový účet, což může způsobit další odliv peněz. 
 
Podle Goldman Sachs Group mohou být zdrojem odlivu kapitálu čínské společnosti, které omezují splácení svých devizových závazků v jiných měnách a využívají spíše domácích výhod, jelikož tak mají nižší finanční náklady.   
 
Pokud FED zvýší úrokové sazby, zvýší tím i hodnotu amerického dolaru. To by pak znamenalo jediné, že dluh denominovaný v amerických dolarech by bylo dražší splácet.   
 
Graf: Odhad čínských kapitálových toků (zdroj: Bloomberg) 
  
 
Autor: Eva Mahdalová, nezávislý analytik 
 

Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVATNejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.