Akcieatrhy  >  
Zpět
Vytvořeno dne: 30.03.2015

Staňte se manažerem vlastního investičního fondu


 
 
Pokud má člověk k dispozici nějaké volné peníze, obvykle se bude ptát co s nimi. Existuje vůbec nějaký smysluplný způsob? První co člověka asi napadne, je uložit volné peníze na spořící účet nebo termínovaný vklad. Obojí je samozřejmě možné, ale Vaše peníze vzhledem k inflaci budou ztrácet na hodnotě. Pak je zde možnost investičních a podílových fondů. V dnešní době je nabízí téměř každá větší banka. Tato možnost je již samozřejmě výhodnější než spořící účty, vaše investice bude časem kolísat, ale čas od času se stane, že výnos z fondů převýší zanedbatelné úroky na spořících účtem. Nevýhodou těchto komerčních fondů jsou vysoké poplatky. Fond sbírá peníze od jednotlivých občanů a následně je společně investuje do vybraných produktů. Za možnost investování prostřednictvím takového fondu zaplatíte vstupní poplatek, který se pohybuje od 2,5% do 5% z investované částky. Tím to nekončí, ještě než začnete obchodovat, přijdete o další peníze tím, že musíte fondu zaplatit další poplatek za obhospodařování. Zatímco poplatek za vstup do fondu je jednorázový, poplatek za obhospodařování platíte každý rok a to ve výši 2% až 4% z investované částky. U výše poplatku záleží samozřejmě na tom, o jaký fond se jedná, ale věřte, že fondy jsou hlavně prostředkem, jak živit banky.
 
O své peníze se nejlépe postaráte sami. Můžete se stát manažerem vlastního fondu. Bude to s sebou nést řadu výhod jako, že nebudete platit žádné výše zmíněné poplatky, spoustu věcí se naučíte a vyděláte mnohem více peněz.
 
Ukládání úspor a jejich následné obchodování na burze je tou nejlepší cestou. V České republice investuje tisíce lidí do různých finančních instrumentů. Sice je to stále mnohem méně, než v ostatních státech, především západní Evropy a Severní Ameriky, kde má investování do akcií mnohem delší tradici, ale přesto v naší republice lze pozorovat rostoucí trend investování do akcií a zvýšený zájem lidí o zhodnocování volných finančních prostředků. Děje se tak především díky rostoucí nabídce investičních možností, které nám nabízejí brokeři, banky, investiční společnosti a fondy, zvýšenou mírou propagace pomocí médií, reklamy a internetu, a ve velké míře také díky činnosti finančních zprostředkovatelů a poradců. Ti, kteří se rozhodnou investovat, investují buď samostatně pomocí brokerů, nebo a to mnohem častěji, kolektivně přes účast v různých investičních fondech a životních pojištěních, které jsou pro investora obvykle tou nejhorší možnou variantou. Další tisíce až miliony lidí mají své dlouhodobé úspory odložené na běžných nebo v lepším případě na spořících a termínovaných účtech. Pro tyto lidi je vidina jistého úroku, i když nižšího až téměř žádného lákavější, než určitá nejistota obchodování na burze. Většinou je to dáno tím, že tito lidé jsou značně neinformováni o možnostech obchodování na burze a vůbec si neuvědomují nevýhody klasického spoření. Ano, obchodování na burze není pro každého. Výnos z obchodování na burze je lákavý, ale neschopnost akceptovat riziko některé lidi vůbec do obchodování ani nepustí.

Autor: Petr Novák, www.burzaprokazdeho.cz

Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVATNejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.