Akcieatrhy  >  
Zpět
Vytvořeno dne: 18.03.2015

Technická analýza: Dolar dnes opustí wedge vytvořenou konsolidacíEURUSD: Měnový pár se dnes pohybuje mírně nad hladinou denního pivotu na 1,0598 EURUSD. Oscilátor relativní síly RSI se pohybuje ve vyšším neutrálním pásmu, aktuálně se nachází při hodnotě 55. Parabolický trendový indikátor SAR signalizuje down-trend. Ukazatel změny trendu Fractal signalizuje také down-trend.
 
Preferovaný scénář: SHORT pozice. Eurodolar dnes bude zřejmě reagovat na slova zástupců americké monetární autority spíše než na techniku, očekáváme pohyb níže k hodnotám 1,0499 EURUSD, kde se zároveň nachází druhý support.
 
Alternativní scénář: LONG pozice. Pokud J. Yellenová ve svém komentáři dolarové býky zklame, pošle dolar odpočinout k úrovni druhé rezistence při 1,0698 EURUSD.
 
Index spekulativního sentimentu: Kontraindikátor SSI se nachází na úrovni -2,12, celkem 32 % obchodníků se nachází v long pozici.
 
Klíčové technické úrovně:
 
R2 - 1,0698
R1 - 1,0646
Pivot - 1,0598
S1 - 1,0547
S2 - 1,0499
 
 
Komentář: Na eurodolaru se zformovala wedge, která plně odpovídá mírné konsolidaci měnového páru při hodnotě 1,0600 EURUSD. Tento úkrok stranou je způsoben nervozitou trhů pred dnešní tiskovou konferencí Fedu, od které je toho hodně očekáváno ve smyslu určité změny rétoriky. Vykřičníkem před vstupem do SHORT pozice by tak mohl být kontraindikátor SSI, který signalizuje pouze 32 % obchodníků v long pozici.
 
Tabulka trendů
 
 
Pozn. Dlouhodobý trend - v řádech měsíců, střednědobý trend - v řádech týdnů, krátkodobý trend - v řádech dnů.
 
Autor: Martin Novotný, www.patria.cz
 

Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVATNejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.