Akcieatrhy  >  
Zpět
Vytvořeno dne: 13.02.2015

Technická analýza - Index S&P 500


 

Jedná se o širší burzovní index v USA, který obsahuje 500 předních společností hlavních ekonomických sektorů. 
 
Preferovaný scénář: SHORT pozice s cílem u hladiny 2035b. a v případě jejího proražení poklesem na letošní minima (1980b.)
 
Alternativní scénář: LONG pozice s předpokládaným otevřením nového obchodního pásma po překonání úrovně 2100b.
 
Klíčové technické úrovně:
 
Hladina 2093b. lokální a historické maximum
Hladina 2050b. lokální „pivotní“ úroveň, její proražení otevře prostor pro další pokles
 
Technické indikace:
Lokálně pozitivní signál na úrovni RSI, MACD, Aroon i Stochastic. DMI prozatím nenaznačuje potvrzený růstový trend.
 
Komentář: Index S&P 500 prochází od loňského závěru roku výrazně volatilním obdobím, kdy dochází k relativně prudkému střídání vývoje. Aktuálně index nabízí růstový vývoj, který může být limitován lokálním (a historickým) maximem na úrovni 2093b. Pravděpodobné je pak dočasné vyčerpání růstového impulzu u této hladiny a opět prostor na možný obrat vývoje a pokles.Autor: Jan Korb, www.patria.cz
 

Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVATNejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.