Akcieatrhy  >  
Zpět
Vytvořeno dne: 17.11.2014

Technická analýza: Nikkei 225Akciový index zahrnující 225 předních japonských společností se aktuálně pohybuje na dlouhodobých maximech (úrovně z let 2006-2007), když kroky tamní centrální banky přispívají k růstovému vývoji (intervence proti domácí měně). Také vládní hospodářská politika podporuje domácí trh, ačkoli na této úrovni existují budoucí rizika (především plánované zvýšení spotřebních daní). 
 
Preferovaný scénář: LONG zachování stávajícího růstového vývoje s lokálním cílem u 18000b.
Alternativní scénář: SHORT korekce růstového vývoje a odraz od hladiny 17500b. 
 
Klíčové technické úrovně:
 
Hladina 17500b. úroveň lokální rezistence
Hladina 18000b. hladina psychologické rezistence
Hladina 16700b. hladina lokální podpory
 
Technické indikace:
Lokálně příznivý technický signál na úrovni Aroon, W%R, RSI (indikuje překoupený stav), MACD, na úrovní DMI potvrzený růstový trend
 
Komentář: Vývoj indexu pozitivně ovlivnily kroky japonských ekonomických autorit, prozatím může pokračovat růstový vývoj s potenciálem k pásmu 18000b. 
 
Týdenní graf:


Denní graf:Autor: Jan Korb, www.patria.cz

Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVATNejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.