Akcieatrhy  >  
Zpět
Vytvořeno dne: 04.11.2014

Technická analýza: Rostoucí trend SP500 pravděpodobně zůstane zachovánKomentář: Večerní hvězda v polovině září na úrovni středové linie regresního růstového kanálu napověděla pravděpodobnost korekce a možné spekulace na pokles. Zhruba o měsíc později se naopak nabízela šance vstoupit do pozice dlouhé, poté co investoři zformovali ranní hvězdu na úrovni spodní linie klesajícího regresního kanálu při hladině 1852 bodů.
 
První cílovou úrovní pro dlouhé pozice z poloviny října byla úroveň zpětného vstupu indexu do rostoucího regresního kanálu při hodnotě 1963 bodů. Tato hladina byla úspěšně překonána, když Fibonacciho 76% úroveň index víceméně ignoroval a vytvořil nová maxima. Pouze při 61% retracementu potřeboval 2 dny k výraznému překonání. Stejně tak při 76% retracementu otestoval ve dvou dnech kvalitu podpory.
 
V následujících dnech se můžeme dočkat snahy indexu překonat historická maxima. Prvním stěžejním bodem by v případě růstu indexu mohla být křižovatka růstového a klesajícího regresního kanálu při úrovni 2065 bodů.
 
Aktuální hodnota: 2021 bodů
 
Preferovaný výhled: LONG pozice. S proražením úrovně 2022 bodů bude mít index SP500 otevřenou cestu pro dosažení 2077 bodů.
 
Alternativní výhled: SHORT pozice. V případě proražení úrovně 1974 bodů směrem dolů se můžeme dočkat atakování 1944 bodů.
 
Klíčové Fibonnacci úrovně:
 
76% – 1974
61% – 1944
50% – 1920
38% – 1896
23% – 1866


Autor: Jan Kovalovský, www.patria.cz
 

Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVATNejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.