Akcieatrhy  >  
Zpět
Vytvořeno dne: 04.09.2015

Výhled na září ve znamení FEDu


 

V září budeme sledovat Čínu a centrální banky se zaměřením na FED (17.9.). V případě Číny se zaměříme nejen na makroekonomická data, která by měla napovídat o stavu tamní ekonomiky, ale především na další podpůrné kroky ze strany vlády či místní centrální banky. Aktuální makroekonomické výsledky poukazují na zpomalování v průmyslovém sektoru a dění na akciových trzích dává pod tlak i bohatší segment spotřebitelů. Devalvace juanu představuje další riziko pro téměř všechny vývozce do Číny, vzhledem ke zdražení jejich výrobků pro domácího spotřebitele. Nestandardní kroky tamní vlády a centrální banky na podporu akciového trhu sice dle našeho názoru nemohou dlouhodobě udržet odliv kapitálu, ale mohou alespoň přispět k umírnění či spíše řízení tamní dle našeho názoru potřebné korekci. 
 
Další spekulace se ubírají směrem k FEDu  (17.9.), kde se stále uvažuje nad možností zvýšení sazeb. Prozatímní makroekonomická situace v USA se lepší, ale stále by to dle prohlášení samotných bankéřů nemělo stačit pro samotný krok zvýšení sazeb. Průzkumy se s blížícím datem zasedání rojí jako po dešti, ale s posledním děním kolem Číny se pravděpodobnost zvýšení sazeb spíše odsouvá. Na trhu je znát, že se zvyšuje nervozita a tím se přiživuje i volatilita. 
 
Celkově jsme pro září defenzivní a nečekáme výraznější korekce srpnového propadu především díky Číně, kde se domníváme, že ani podpůrné kroky nebudou stačit na to, aby se tamní trh vrátil do růstové trajektorie. Velká závislost bude ležet na FEDu. Pokud se vyplní základní scénář, tak by nemělo dojít ke zvýšení sazeb a trh by tím měl být podpořen. Nicméně zde bychom očekávali, že FED bude současně indikovat, že zvýšení je potenciálně blízko, což by potenciální euforii mohlo tlumit. Naopak pokud by FED pro nás překvapivě sazby zvýšil, pak by zřejmě dodal, že další kroky jsou výrazně vzdáleny. Opětovně by takové prohlášení mělo dle nás spíše limitovanou odezvu. V obou případech bychom však neočekávali důvod pro změnu dlouhodobějšího trendu.   

Autor: J&T BANKA, a.s.
 

Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVATNejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.