Akcieatrhy  >  
Zpět
Vytvořeno dne: 23.12.2014

Žebříček TOP Technology Fast 500 ukázal prstem na letošního krále – MobileIron
Společnost Deloitte představila výsledky výročního 20-tého žebříku TOP 500 nejvýkonnějších firem roku ze segmentu technologie v Severní Americe. Absolutním králem vládnoucím železnou rukou roku 2014 je MobileIron. 
 
 
 
 
Mezi další zajímavé informace určitě patří to, že celý žebříček táhly softwarové firmy. V žebříčku 500 je zastupuje plných 241 společností (48 %), hned v závěsu jsou internetové firmy s 16 % a biotech a farmaceutické společnosti s 10 %.
 
Vyšlo také najevo, že technologický sektor ze zhruba dvou třetin stojí a padá s venture kapitálem. Plných 67 % firem z TOP 500 ve své minulosti jako zdroj cizího kapitálu venture fondy. 
Naopak poraženým v technologiích jsou komunikace a komunikační technologie. 
 
 
Geograficky jsou největšími líhněmi Kalifornie, severní část východního pobřeží USA, v Kanadě – Vancouver, Montreal a Toronto.
 
MobileIron je firma založena v roce 2007 a zabývá se vývojem bezpečnostní software pro mobilní aplikace, obsah a zařízení. Společnost nabízí služby společnostem, které se starají o bezpečnost svých dat na služebních zařízeních. S trendem „bring-your-own-IT“ v kancelářích se tato potřeba oddělovat a chránit firemní data ještě zvyšuje. Systém společnost dokáže právě firemní a osobní život v rámci jednoho zařízení zcela separovat a to na všech hlavních platformách jako je iOS, Android a Windows Phone. To byla další problematická část ve firmách, každý vlastnil jiný stroj s jiným operačním systémem. V dobách, kdy korporátu kralovalo s přehledem BlackBerry takové problémy nebylo nutné řešit.
 
MobileIron viděl v tomto problému obrovský potenciál, který chytil za pačesy. Ve třetím čtvrtletí předvedl tržby na úrovni téměř 34 milionů dolarů a přidal tak proti přechozímu čtvrtletí pěkných 11 %. Na úrovni čistého zisku (adj. net income) je společnost stále ve ztrátě zhruba 11 milionů dolarů. 
 
V posledním čtvrtletí roku 2014 se podle zjišťování Bloomberg očekávají od společnosti tržby asi zhruba na stejných hladinách jako poslední známé čtvrtletí tedy 35 mil. USD. Horšího výsledku asi dosáhne společnost u čistého zisku (adj. net income) a to ztráty 19 mil. USD. 
 
Mezi klienty společnosti patří významné společnosti z různých sektorů – namátkou vybírám několik zvučných jmen – UniCredit, Barclays, USDA, Lidl nebo Securitas.
 
Vývoj kurzu akcie MobileIron si můžete prohlédnout na grafu níže. 
 
Autor: Pavel Petr, www.patria.cz
Zdroj: Bloomberg, Deloitte Top Technology 500 Ranking report
 
 

Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVATNejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.