Akcieatrhy  >  Akcie  >  Fundamentalni-analyza  >  Ceny akcií velkých bank vypadají hrozně
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 17.06.2016

Ceny akcií velkých bank vypadají hrozně
Investoři tlačí dlouhodobé úrokové míry směrem dolů a to dostává banky do kolen. Technické indikátory naznačují, že bude ještě hůř.
 
Některé velké evropské banky, včetně Deutsche Bank se nyní obchodují na nižších úrovních, než během velké finanční krize. Banky nemají rády rovnou úrokovou křivku, ale současný trend pokračuje a tak tu rovnou úrokovou křivku již máme. Spread mezi 10 letými vládními dluhopisy USA a dvouletou úrokovou sazbou se narovnává.
 
Obvyklý dluhopisový model je, že banky si půjčují krátkodobé peníze a úvěrují dlouhodobé půjčky. Pokud je rozdíl mezi krátkodobým úrokem a dlouhodobým úrokem vysoký, je vše v pořádku. Pokud se však úrokový výnos krátkodobých úvěrů a dlouhodobých úvěrů k sobě přibližuje, tak zde neexistuje dostatečný prostor pro zisk a to se projeví v cenových grafech akcií bank.
 
Například široce sledovaný bankovní ETF index KBE (SPDR S&P Bank) se nyní propadl pod rostoucí trendovou čáru, která se vytvářela od lokálního minima v únoru letošního roku.
 

Graf 1

 
 
Došlo také k proražení 50 denního a 200 denního klouzavého průměru. Současná situace vypadá, že by mohlo dojít k většímu poklesu, než který vznikl v červenci minulého roku.
 
Pokud porovnáme situaci v bankovním indexu s indexem S&P 500, který se od února nachází v rostoucím trendu a navzdory několika menším výprodejům se stále pohybuje na úrovni svých maxim, pak situace nevypadá zrovna dobře. Index S&P 500 získal od začátku roku všechny své ztráty, ale bankovní index KDE získal zpět pouze dvě třetiny svých ztrát.
 
Dlouhodobý týdenní graf zavíracích cen vypadá ještě mnohem děsivěji. Po vytvoření dvojitého vrcholu v minulém roce se cena propadla pod silnou resistenci a růst v roce 2016 pouze testuje tuto resistenci, která se nyní změnila v podporu. 
 

Graf 2

 
 
Většina analytiků obviňuje brexit. Nicméně z frekvence slova brexit napříč všemi trhy to vypadá, že brexit může úplně za všechno. Když se však důkladně podíváme na grafy, tak nejistota a pokles trhů zde s námi je již delší dobu a to se o brexitu ještě vůbec nehovořilo. Brexit je jen záminka. Situace na grafu indexu bank KDE je jenom dalším krokem ve vytváření klesajícího trhu. 
 
Banky všech druhů a velikostí se nachází na jedné lodi. Například banka SunTrust (STI) získala zpět větší procento ztrát z roku 2015 a nyní vykazuje relativní sílu. To by se dalo vykládat jako dobrá zpráva, na kterou sektor bankovnictví zoufale čeká. 
 
Nicméně většina grafů bankovních akcií včetně ETF indexu regionálních bank (KRE) vypadá velmi podobně jako KBE. Index regionálních bank má indikátor „on balance volume“ mnohem víc nastaven na pokles a dokonce nyní vytvořil roční lokální minimum. Cena akcie se přitom nachází pouze 3 % od lokálního maxima. Technicky je to špatná zpráva, protože peníze netečou do trhu, když cena indexu roste, vlastně peníze odtékají pryč. 
 
Některé velké evropské banky, například Deutsche Bank (DB) se obchodují pod minimem ceny z velké finanční krize. Pokud je to pro někoho překvapení, tak by nemělo být, protože desetiletý vládní výnos Německa (bund) má nyní negativní úrokovou míru. Pro poskytovatele půjček je to poměrně prekérní situace. 
 
Pro nejbližší období bude důležitá reakce trhu na rozhodnutí FEDu z tohoto týdne nezvyšovat sazby. Dále reakce investorů na výsledek referenda o odchodu Velké Británie z Evropské unie. Pokud se obyvatelé Velké Británie rozhodnou zůstat, může nastat růst z úlevy, že k tomu nedošlo. V opačném případě může dojít k velkému výprodeji. Nicméně z dlouhodobého hlediska je úzké rozpětí mezi krátkodobými úvěry a dlouhodobými úvěry je pro bankovní sektor mnohem důležitější problém, než krátkodobé obavy z brexitu.
 
 
 
Zdroj: Michael Kahn 
 


Zprávy na podobné téma


14.07.201750 žhavých a tonoucích akcií z pohledu opčních obchodníků v červnu 2017
13.07.201710 nejlepších a nejhorších sektorů v USA v dubnu až červnu 2017
05.07.2017Co lze očekávat na akciových trzích (SPX, R2000, DJIA), z historického hlediska v červenci 2017?
03.07.2017 DOW JONES INDUSTRIALS
26.06.2017Poměrové grafy – skrytá informace, která dává smysl
25.06.2017Zajiťovatelé shortují euro, americké sektory rotují
21.06.2017Aktuální přehled trhů v 25. týdnu
19.06.2017Elliottova analýza indexu Dow Jones naznačuje krátkodobý pokles
15.06.201750 žhavých a tonoucích akcií z pohledu opčních obchodníků v květnu 2017
14.06.2017Co lze očekávat na akciových trzích (SPX, R2000, DJIA), z historického hlediska v červnu 2017?
29.05.2017ES_F E-Mini S&P500 Elliottova analýza
25.05.2017Kumulovaný zisk amerických bank v prvním čtvrtletí meziročně vzrostl o 12,7 %, ukazuje FDIC
24.05.2017Elliottova analýza – DAX a stříbro
18.05.2017Facebook dostal od EK pokutu 110 mil. € za poskytnutí zavádějících informací při převzetí WhatsAppu
17.05.201750 žhavých a tonoucích akcií z pohledu opčních obchodníků v dubnu 2017
12.05.2017Co lze očekávat na akciových trzích (SPX, R2000, DJIA), z historického hlediska v květnu 2017?
11.05.2017MONETA Money Bank - Klesající úrokové marže dále sužují ziskovost banky; vysoká dividenda stále na dosah
11.05.2017ČEZ výsledky za 1Q17 pozitivně překvapil, celoroční cíl zvýšen - rozšířený komentář
10.05.2017Wal-Mart zaplatí 300 milionů dolarů za to, že jeho zaměstnanci upláceli, tvrdí Bloomberg
05.05.2017Moneta Money Bank - Klesající čistá úroková marže stále tlačí na nižší ziskovost banky
   další >>
Stránka: 1 z 29

Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.