Akcieatrhy  >  
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 07.06.2012

Chcete dividendu? Přehled štědrých dividendových společností s červnovým ex date.
Dividendy jsou obecně pro investory velmi lákavým soustem. Někteří kupují společnosti s vysokým dividendovým výnosem a drží je dlouhodobě a těší se z obdržených dividend, jiní kupují společnosti třeba týden, dva před rozhodným dnem a spoléhají na to, že titul do té doby poroste a těsně před dnem „D“ titul prodají nebo ho prodají až po rozhodném dni a spoléhají na to, že nárůst z předešlého období jim pokryje pokles po dni ex a participují tak pouze na dividendě.  Poslední zmiňované technice obchodování říkáme "Buying Dividends". Je to tedy proces nákupu akcií před datem ex-dividend a prodej akcií krátce po datu ex, zhruba za stejnou cenu, ale stále s nárokem na dividendu. Tato technika obecně funguje pouze v býčím trhu. Za současné situace bychom tak měli být velmi opatrní.

Aby vzniklo právo na dividendu, musíte koupit akcie před ex-dividend den a nemůžete ji prodat dříve než po datu ex. Ex-dividend date, je tak první den, kdy je možné prodat akcie, aniž bychom ztratili nárok na výplatu dividendy nebo první den, kdy kupující nemá již nárok na nejbližší dividendu. V tento den se cena akcie obvykle sníží o výši dividendového výnosu.

Seznam akcií s ex-dividend date pro měsíc červen naleznete zde.

Redakce www.akcieatrhy.cz
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.