Akcieatrhy  >  
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 25.01.2012

Dividendové tituly obchodované pod účetní hodnotou
Více než dvě stovky společností kotovaných na americké burze nabízejí investorům za posledních 5 až 10 let kontinuální růst dividend. Přidáme-li nízké P/B, respektive P/B nižší než 1, jako jedno z dalších hlavních kritérií, počet takových titulů se výrazně omezí. Nižší P/B než 1 znamená, že hledáme akcie, kde za jeden dolar své investice dostaneme více než dolar vlastního kapitálu dané společnosti.

Čtěte také:
Tři dividendové tipy
Nevíte kam s penězi? Poohlédněte se po dividendových ETF.
Zaměřeno na dividendy: vyvarujte se nákupu společností snižující dividendu
Hledáte tučný dividendový výnos? Nezapomeňte na uzavřené fondy

Za normálních okolností trh očekává, že taková to společnost bude v následujících letech vytvářet ztráty. Velmi často se však stává, že trh situaci odhadne špatně. Podle dostupných studií také vyplývá, že společnosti s nízkým P/B (dále pak s nízkým P/E a P/S) vytvářejí v delším horizontu mnohem lepších výsledků než trh (index).

Výběr společností:

1.    Arch Coal (ACI) P/E ratio je 17.94, Price/Sales 0.94 a Price/Book ratio 1.03. Dividend Yield: 3.11 procenta. Beta ratio je 1.86.
2.    American Equity Investment Life Holding (AEL) P/E ratio je 15.18, Price/Sales 0.48 a Price/Book ratio 0.63. Dividend Yield: 1.16 procenta. Beta ratio je 1.66.
3.    American Financial Group (AFG) P/E ratio je 10.59, Price/Sales 0.81 a Price/Book ratio 0.87. Dividend Yield: 1.89 procenta. Beta ratio je 1.09.
4.    The Travelers Companies (TRV) P/E ratio je 15.69, Price/Sales 0.98 a Price/Book ratio 1.02. Dividend Yield: 2.76 procenta. Beta ratio je 0.70.
5.    Assurant (AIZ) P/E ratio je 17.97, Price/Sales 0.41 a Price/Book ratio 0.81. Dividend Yield: 1.89 procenta. Beta ratio je 1.32.

www.akcieatrhy.czVaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.