Akcieatrhy  >  Akcie  >  Prazska-burza  >  Erste Bank hospodářské výsledky

Erste Bank hospodářské výsledky - 4Q 2015Erste Group reportovala za 4Q 2015 čistý zisk ve výši 204 mil. EUR, výrazně nad naší projekcí (157 mil. EUR). Rozdíl oproti odhadům je dán výhradně nižší korporátní daní, která byla ve 4Q pouze 2 mil. EUR (oček. 63 mil. EUR). Důvodem je přecenění (zvýšení hodnoty) odložené daně. Na provozní úrovni výsledek zaostal za našimi odhady. Úrokové výnosy jsou víceméně stabilní v meziročním srovnání, k čemuž pomáhá růst úvěrového portfolia (+4 % r/r). Výrazný pokles ostatních výnosů je způsoben slabým výsledkem výnosů z obchodování s cennými papíry. Tvorba opravných položek nadále zůstává na relativně nízké úrovni zásluhou poklesu v Maďarsku a Rumunsku. Zisk před zdaněním dosáhl 238 mil. EUR (oček. 263 mil. EUR).
 
Management navrhl vyplatit dividendu ze zisku minulého roku ve výši 0,5 EUR na akcii (2% hrubý dividendový výnos), v souladu s předchozími prohlášeními (40 - 50 centů). Pro tento rok společnost zopakovala předchozí výhled na dosažení návratnosti vlastního kapitálu (ROTE) v rozmezí 10 – 11 %, což by mělo být podpořeno dalším zlepšením kvality úvěrů a očekávaným ziskem z prodeje podílu ve VISA Europe ve výši 127 mil. EUR.
 
Pozitivní je další zvýšení kapitálové přiměřenosti (CET1) na 12,3 % (z 10,6 % v roce 2014). Výše kapitálu tak pro banku v současné době nepředstavuje žádné výraznější riziko.
 
Celkové vyznění výsledků je pro nás neutrální až lehce pozitivní. Čistý zisk sice výrazně překonal odhady, nicméně provozní úroveň byla slabší, výhled pro tento rok je pak poměrně konzervativní. Pozitivně hodnotíme výrazné zlepšení kapitálové přiměřenosti. 
 
Autor: JT Bank a.s.

 
Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.