Akcieatrhy  >  
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 16.10.2014

Giovanni Borsi, opční obchodník na MonexExpo 2014Italský opční obchodník Giovanni Borsi je nepřehlédnutelný člověk. Působí rozevlátým dojmem a člověk úplně cítí, že se pohybuje v jiném prostoru a jiném čase. Když ještě obchodoval intradenně skalpováním, dokázal v roce 2006 během tří hodin soutěže v obchodování realizovat 400 jednotlivých obchodů a z toho 397 bylo úspěšných s celkovým ziskem 18 tisíc euro. Později usoudil, že se bude věnovat klidnějším vodám a tak nyní obchoduje opce. Zaměřuje se na opční obchody s indexy DAX a Eurostoxx50. Hlavním důvodem pro opce je, že indexy jsou obecně méně volatilní, než jednotlivé akcie a požadovaného výsledku lze dosáhnout i s dílčími korekcemi obchodu. Uvádí, že umí opčním obchodováním zhodnotit účet až o 100 % ročně.
 
U opcí nepotřebujete vědět přesně kam a o kolik se trh posune. Stačí, když víte, jakým směrem se bude trh v období 1 až 2 měsíců bude vyvíjet. Delší časový rámec má smysl, jen pokud se jedná o zajištění akciového portfolia.
 
Nakupovat i prodávat (vypisovat) můžete put/call opce. Máte tedy čtyři základní možnosti a jejich nejrůznější kombinace. Opce jsou výhodné, protože umožňují ovládat zhruba desetkrát větší portfolio, než stojí. Dají se tedy použít stejně, jako obchodování s pákou. Obchodování na long i na short je pouze otázkou rozhodnutí, to znamená, že pomocí opcí lze shortovat i ty akcie, které nelze vypůjčit, případně, které se nesmí na short obchodovat. Opce můžete použít, když víte, že trh poroste, když víte, že trh bude klesat, nebo když víte, že se trh bude pohybovat stranou. Samozřejmě se nemusíte trefit, ale když se opční obchod nevyvíjí podle vašich představ, lze ho korigovat dalšími opcemi. 

Čtěte dále:
Davide Biocchi: profesionální trader 
Ikona tradingu, Saverio Berlinzani a jeho trojúhelníková arbitráž...
 
 
Giovanni Borsi používá ve svých obchodech nákup většího počtu opcí s různými expiracemi, protože tím svoji obchodní pozici vystavuje nižšímu riziku. To mu umožňuje lépe řídit pozici v případě nenadálých cenových poklesů, nebo růstů. Používá nejrůznější strategie, které se liší podle toho, jestli jde o zajištění akciového portfolia, nebo jestli jde o spekulativní obchodování. 
 
Na webové stránce www.topalert.it lze nalézt v sekci Storico Opzioni Base výkonnost několika jeho opčních strategií.

Redakce: www.akcieatrhy.cz
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.