Akcieatrhy  >  
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 16.10.2014

Joe DiNapoli: autor technických indikátorů a fenomenální trader na MoneyExpo 2014V rámci letošního MoneyExpo k nám zavítal obchodní veterán a lektor legendární Joe DiNapoli. S návštěvníky MoneyExpo 2014 se podělil o své zkušenosti z více než 40 let obchodování a pokusil se je namířit směrem, kterým vede cesta za úspěchem. Takovou cestu popsal jako cestu s money managamentem, trpělivostí, znalostmi a malými, ale konstantními zisky. Jedním z jeho poselství bylo, abychom se nezaměřovali na velké zářezy – neměli bychom být chamtiví.

Joe začal obchodovat v šedesátých letech, tedy v době, kdy byl trh, jak říká, úžasně předvídatelný. Od šedesátých let uplynula řada let, a Joe celou tu dobu trhy sledoval. Sledoval (přičemž trefně předpověděl) události října roku 1987. Od roku 1982, kdy vznikl S&P 500 tento trh do dnes obchoduje. Obchodoval i 11. září a špatnou zprávou z jeho mnohaletého pozorování je poznatek, že jsou dnešní trhy proti těm dřívějším extrémně komplikované, což má řadu příčin. Těmi nejpalčivějšími jsou podle Joa HFT, algoritmy, FED, smart money, atd. Hovoří přímo o rakovinách v trhu. Existence tržní manipulace není překvapením, otázkou nicméně je, zda můžeme i přesto předpovídat pohyb trhu. Možné to bezpochyby je. Lidé jako Joe jsou toho důkazem. Pojďme se od nich něco naučit!
 
Joe DiNapoli je autorem mnoha indikátorů, přičemž řada z nich je založených na MACD a Fibonacciho úrovních. Jde o natolik známé indikátory, že právě smart money na jejich základě často obchodují. Smart money totiž vědí, že na DiNapoliho hladině vstoupí množství obchodníků. Joe nicméně ví, že smart money vědí a proto jejich akcí může využít (totéž doporučuje i nám). Kdybychom se pokoušeli prosekat velmi hustě zarostlou džunglí s mačetou a vedle nás běžela gorila, nebylo by výhodné běžet kus za ní? 
 
Analýza velkých hráčů a davu je jedním ze silných nástrojů, které Joa již velmi dlouho udržují ve vysokých kladných číslech. V rámci této analýzy je dobré se zamyslet na tím, kdo od koho a jak získává peníze. Jak smart money využívají existenci algoritmů a pending orders (čekajících příkazů). Co to znamená, když všichni velcí hráči nakupují a my se nedostaneme do trhu, protože na nás nezbudou kontrakty? Probíhají v trhu pokusy o akumulaci? Nesnaží se velcí hráči získat pozice retailu? Jestli ano, kde a jak? Počítáme s tím, že velcí hráči vědí o existenci technických úrovní? Pokud smart money vyhodily na stopkách množství obchodníků, a trh je v pozici, ve které by se mohl otočit, jak s touto informací naložíme? 

Čtěte dále:
Davide Biocchi: profesionální trader 
Ikona tradingu, Saverio Berlinzani a jeho trojúhelníková arbitráž...

Tyto informace je dobré zasadit do tržního kontextu. Kontext tvoří časové rámce, technická analýza, nálada na trhu, atd. Jak jsme si již uvedli, Joe sleduje Fibonacciho expanze. Různí obchodníci se dívají na různé časové rámce, a my pomocí skládání Fibonacciho úrovní z různých trendů a časových rámců můžeme najít zajímavé a silné supporty či resistence. Zajímavé jsou proto, že se tam značná část obchodníků rozhoduje. Řekli jsme si nicméně, že velcí obchodníci o tom vědí, a proto není možné tyto techniky jen tak mechanicky dodržovat.
 
Uvedená špatná zpráva, tedy že jsou trhy komplikované, implikuje, že nestačí v trhu infikovaným smart money dělat opak toho, co DiNapoliho indikátory (a řada dalších) naznačují. Je třeba získat hodně citu, hodně zkušeností a to vše aplikovat s notnou dávkou trpělivosti! Žijeme v době, kdy je obchodování velmi náročné, a jen ti s uvedenými schopnostmi budou úspěšnými obchodníky. "Není to nicméně nemožné", povzbuzuje nás Joe. 

Redakce: www.akcieatrhy.czVaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.