Akcieatrhy  >  Akcie  >  Prazska-burza  >  Kofola hospodarske vysledky

Kofola hospodářské výsledky: Q4 2015Kofola uveřejnila svá čísla za rok 2015. Hodnocení provádíme k upraveným výsledkům, které používá sama společnost. Upravené tržby na úrovni 7 191 mil. Kč (oček. 7 168 mil. Kč) pro nás nejsou překvapením po loňské akvizici na slovinském trhu (Radenska), zahájení distribuce produktů Rauch, expanzi barů UGO a díky letnímu počasí. Dle očekávání dominantní postavení ve Skupině již definitivně převzal český trh. I přes silný růst české a slovenské ekonomiky zde reportuje Kofola stagnaci či mírné ztenčení trhu oproti 2014, což je pro nás mírně negativním překvapením. Za zlepšením tržeb tedy stojí zejména Radenska a Rauch, s omezeným přispěním organického růstu.
 
Na úrovni upraveného zisku EBITDA zaostala Kofola za našimi odhady o 7 % na hodnotě 1,1 mld. Kč (+6 % r/r, pro-forma). Poklesy marží na nejziskovějších trzích (ČR, SR) byly na úrovni skupiny více než kompenzovány nově „příchozí“ Radenskou.
 
Upravený čistý zisk 374 mil. Kč je pod naším očekáváním (392 mil. Kč) a implikuje potenciální dividendu 5 Kč na akcii a cca 1% hrubý dividendový výnos.
 
Očekávali bychom spíše negativní tržní reakci vzhledem k tomu, že výsledky jsou vychýleny směrem dolů vůči naší projekci (tržní odhad nemáme k dispozici). Současně společnost zaznamenala mnoho jednorázových transakcí, které neupravené výsledky dále výrazně snižují. Jen pro ilustraci reportovaný neupravený čistý zisk je 229 mil. Kč. Nicméně nízká likvidita bude zřejmě tlumit jakýkoliv pohyb.

Zdroj: JT Banka a.s.
 
Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.