Akcieatrhy  >  Akcie  >  MTelecom výsledky hospodaření

MTelecom výsledky hospodaření: 4Q 2014Společnost oznámila silné výsledky za 4Q14 a příznivý dlouhodobý výhled. Zisk na úrovni EBITDA ve 4Q vzrostl o 8 % r/r na 41,9 mld. HUF, nad očekáváním trhu. Celoroční EBITDA se zvýšila o 1 %. Tržby byly ve shodě s očekáváním. Tržby v mobilním segmentu vzrostly o 7,1 % r/r. Management uvedl, že na základě současné dividendové politiky společnost vyplatí ze zisku za rok 2015 dividendu nejméně 15 HUF/akcii.  
 
Výhled pro letošní EBITDA a tržby je v souladu s očekáváním. Očekávané kapitálové výdaje jsou vyšší na úrovni 105 mld. HUF. Výhled pro EBITDA na rok 2017 byl zvýšen na nejméně 185 mld. HUF oproti předchozímu výhledu 179 mld. HUF. Výhled pro volné cash flow v roce 2017 byl zvýšen na nejméně 50 mld. HUF z 47 mld. HUF a očekávané investiční náklady pro rok 2017 zůstávají beze změny na úrovni 80 mld. HUF. 
 
Včera Magyar Telekom oznámil akvizici GTS Hungary od Deutsche Telekom za 13 mld. HUF. Cena indikuje ocenění na základě EV/EBITDA ve výši 5,2x, což je v podstatě ve shodě se současným oceněním Magyar Telekom. Concorde Securities považuje cenu transakce za férovou. Akvizice vytváří prostor pro synergie a křížový prodej. 

Autor: J&T BANKA, a.s.
 
Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.