Akcieatrhy  >  
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 02.11.2011

Nevíte kam s penězi? Poohlédněte se po dividendových ETF.
Dividendové akcie byly vždy v nejisté době vnímány jako bezpečný  přístav v rozbouřeném moři. Nesou jisté příjmy a zajišťují majetek proti  rostoucí inflaci. V poslední době rostou na oblibě fondy zaměřené na  dividendové akcie. Nesou sebou méně nervozity a investor se nemusí zaměřovat na široký výběr mezi jednotlivými společnostmi.

Veliké oblibě se v současné době těší ETF zaměřené na dividendové  tituly, jejich obchodování je rychlé a není tak nákladné, jako když budete vstupovat přímo do nějakého investičního fondu. Pokud se Vám  podaří si ještě k tomu najít levného makléře, mohou být tyto náklady skutečně minimální.

Čtete také: Obchodujte akcie v USA za $2.5

Jednotlivá ETF zaměřená na dividendy se mezi sebou mohou výrazně lišit,  většinou se dělí na dva druhy. Ty které zajišťují co nejvyšší dividendový výnos právě v daném období a ty, které v následujících  obdobích předpokládají stabilní výplaty dividend u společností, které  jsou v koši obsažené.

Čtete zde: Přehledný seznam dividendových ETF

Mezi těmito dvěma druhy je výrazný rozdíl, samozřejmě mnohem  bezpečnější jsou koše složené z firem, které již po léta vyplácejí dividendy i když se nejedná zrovna o vysoká čísla, nejlepší střední cestou bývají dividendové výnosy v rámci tří procent p.a. Oproti tomu koše složené ze společností, které vyplácí deset procent ročně jsou poměrně rizikové, jelikož takto vysoké náklady na výplaty dividend jsou ve výhledu dalších let pro společnosti neúnosné.

 Zde jsou některé z ETF z obou dvou druhů dividendových košů:

 1) SPDR S&P dividend (AMEX: SDY): Jeho dividendový výnos je zhruba 3,5% a  zvyšuje svůj výnos každý rok z posledních 25.
 2) Powershares Dividend Achievers Portfolio ETF (AMEX: PFM): Fond složený ze 190 společností s ročním dividendovým výnosem 2,48%.
 3) WisdonTree Large Cap dividend fondu (AMEX: DLN): Dividendový výnos  2,67% za rok.
 4) Vanguard dividend ETF (AMEX: VIG): Jeho dividendový výnos je 2,35%.

 Oproti tomu ještě druhý typ dividendových ETF:

 1) WisdomTree Global ex-US Real Estate Fund  (AMEX: DRW): Jeho dividendový  výnos je 11,74%.
 2) PowerShares Uvedené Private Equity (AMEX: PSP): Jeho dividendový  výnos je 10,95%.
 3) iShares FTSE NAREIT Mortgage PLUS Capped Index Fund (AMEX: REM): Jeho dividendový výnos je 11,68%.
 4) Market Vectors Junior Gold Miners ETF (AMEX: GDXJ): s dividendovým  výnosem 10,36%.

Kamil Beran
www.akcieatrhy.czVaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.