Akcieatrhy  >  Akcie  >  Prazska-burza  >  NWR výsledky hospodaření

NWR výsledky hospodaření - 4Q 2015


 
Těžební společnost NWR zveřejnila výsledky hospodaření za Q4 a celý rok 2015. Jak jsme předpokládali, NWR zaúčtovalo obří odpis majetku ve výši 199 mil. EUR, což způsobilo velkou čistou ztrátu. Provozní výkonnost byla v souladu s naším očekáváním, když tržby meziročně mírně vzrostly díky výraznému zvýšení objemu prodejů energetického uhlí (prodej části velkých zásob), ukazatel EBITDA však těsně zůstal v mínusu. Hotovost NWR během Q4 15 stoupla na 86 mil. EUR (víceméně v souladu s naším odhadem 82 mil. EUR), firma ale uvedla, že již v Q2 16 se může dostat pod 40 mil. EUR. 

Z dalších zpráv zaujala zejména informace, že většinový akcionář NWR (společnost CERCL Mining) plánuje převést zdarma veškeré své akcie (50,42% podíl) na NWR, což by mělo usnadnit restrukturalizaci firmy. K převodu by mělo dojít před březnem 2016.

Dnešní reakce ceny akcií je nevyzpytatelná, když odchod vlastníka může přilákat spekulanty. Dlouhodobě ale v akciích NWR nevidíme žádnou hodnotu. Šéf firmy Gareth Penny dnes uvedl, že ceny uhlí mohou dál klesat a že NWR může přicházet o hotovost i během několika následujících let. Výsledky hospodaření a další nové informace budeme podrobněji komentovat během dnešního dne.
 
 
Autor: KB a.s.
Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.