Akcieatrhy  >  
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 17.10.2014

Paolo Belvederesi: fundamentální analytik na MoneyExpo 2014Ne každý musí být nutně intradenním obchodníkem. Paolo Belvederesi je ředitel hedgeového fondu a ty se většinou rozhodují podle jiných kritérií, než je momentální situace na trhu. Akciové fondy, hedgeové fondy a další investiční společnosti většinou mají dlouhodobý investiční záměr. Obvykle je založen na nějaké fundamentální situaci. Pokud umíte fundamentální analýzu, máte výhodu v tom, že umíte odhadnout, kam z dlouhodobého pohledu půjde nejen celkový trh, ale kam může jít i jednotlivá akcie.
 
To co dělá Paolo, vychází ze situace na celkovém trhu. Situace na celkovém trhu tvoří systémové riziko. Jaká je situace na celkovém trhu se zjišťuje sledováním makroekonomických zpráv. Z jejich rozboru vyplývá, v jaké situaci se nachází celkový trh, jestli je v recesi, jestli je ve fázi oživení, jestli je na vrcholu, jestli klesá. Určení pozice v ekonomickém cyklu je z hlediska nákupu akcií stěžejní. 
 
Další úroveň tvoří sektorové riziko. Sektorové riziko závisí na pozici v hospodářském cyklu. V trhu existuje rotace sektorů, která závisí na hospodářském cyklu. Když trh oživuje, největší příjmy mají retailoví obchodníci. Když vyprodají zásoby, musí objednat zboží a začínají vydělávat výrobci spotřebního zboží. Jak nastává oživení, mohou si dovolit výrobci spotřebního zboží objednávat nové stroje a začínají vydělávat strojírenské firmy. Ekonomika roste a spotřebitelé mají peníze a začínají utrácet. To vede k růstu inflace, protože obchodníci si dovolí zvyšovat ceny, protože to lidem tolik nevadí, když na to mají. Zvýšená inflace vede centrální banky ke zvýšení úroků a na tom začíná vydělávat finanční průmysl. Dochází k přirozené rotaci sektorů, které jsou nejvýkonnější v příslušném období hospodářského cyklu. 
 
Další úroveň rizika je riziko samotné akcie. Každá firma prochází ekonomickými cykly, kdy se jí spíše daří a kdy se jí spíše nedaří. Někdy dojde vlivem vnitřních, nebo vnějších podmínek k poklesu výroby, zisku, cash flow atd. To všechno tvoří riziko akcie a vědět v jaké kondici je jednotlivá akciová společnost je podstatou vybírání akcie k obchodování. 
 
Tato systémová rizika působí spolu, ale někdy i proti sobě, takže výsledek je dán úvahou, které vlivy momentálně převažují. To je práce Paola, který dává předpovědi pro trhy i jednotlivé akcie. Paolo k tomu používá excelovou tabulku přes šest monitorů se zhruba 800 sloupci narvanou ekonomickými daty. Velcí hráči pak na základě jeho výstupů mohou lépe vybírat oblasti svého zájmu. 
 
Důležité je, že pokud víte, že pro velké hráče je některá akcie zajímavá, asi nebudete proti tomu svézt se v obchodě s nimi. Sledování těchto informací má smysl i pro tradery. Toho je si vědom Davide Biocchi, který od Paola Belvederesi odebírá tyto informace a zvyšuje si tak pravděpodobnost úspěšného obchodování.
 
Pokud by si chtěl vyzkoušet službu, kterou Paolo Belvederesi provozuje, má možnost se zaregistrovat na adrese: www.uncletrader.com. Paolo nabízí zhruba měsíční volný přístup pro účastníky konference. 

Redakce: www.akcieatrhy.cz
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.