Akcieatrhy  >  Akcie  >  Prazska-burza  >  TMR výsledky hospodaření

TMR výsledky hospodaření 2Q 2015
TMR oznámilo dnes výsledky za první pololetí tohoto fiskálního roku. Na všech sledovaných linkách je vidět podstatný nárůst ve srovnání se stejným obdobím loňského roku. Výsledky pozitivně ovlivnily velmi příznivé povětrnostní podmínky (nízké teplota a dostatek přírodního sněhu). Díky tomu přišlo do středisek TRM o 21,1 % (1,089 mil.) Více návštěvníků. Navíc do polského střediska SON dalších 150 tis. 
 
Celkové tržby dosáhly 40,5 mil. EUR a překonaly výsledek loňského roku o +29,1 %. Rozhodující podíl na tom měl segment Horská střediska, který dosáhl 20,7 mil. EUR (+36,9 % r/r) a hotely (9,4 mil. EUR, nebo +8,5 % r/r). U Horských středisek se pozitivně projevil nárůst návštěvníků a u hotelů vyšší obsazenost a průměrná sazba. Solidní nárůst výnosů byl vidět i v ostatních segmentech (Gastro 5,0 mil. EUR, +15,6 % r/r, Servis 2,5 mil. EUR, +35,2 % r/r). Pouze u Akvaparku zůstaly tržby (2,4 mil. EUR, -1,1 %) meziročně téměř beze změny, důvodem bylo uplatňování slevových kupónů.  
 
Provozní zisk před odpisy (EBITDA) vzrostl v meziročním srovnání o +38,9 % na 15,4 mil. EUR. Marže dosáhla 38,0 % a vzrostla o 4,2pb. Důvodem je rychlejší růst tržeb než provozních nákladů. Horská střediska dosáhla EBITDA ve výši 10,1 mil. EUR, což je meziroční růst o +67,7 %. V segmentu Horská střediska vzrostla marže o téměř +9pb na +48,7 % se podílela na EBITDA 65,7 % a Hotely dalšími 17,2 %. Č.zisk je za 1H15 3,8 mil. EUR (+35,8 % r/r).
 
Cíl TMR pro tento rok jsou tržby 62,1 mil. EUR a EBITDA 21,07 mil. EUR. Ve srovnání s reportovanými výsledky za 1H15 jsou výnosy 65,2 % celoročního cíle a EBITDA dokonce 73,1 %. TMR je na dobré cestě svůj cíl splnit. 
 
 
Autor: J&T BANKA, a.s.
Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.