Akcieatrhy  >  
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 22.05.2012

Zajímavé investiční příležitosti se rýsují v ETF zaměřených na vybrané regiony
V Mebane Faberu vyšel na jejich internetovém portálu článek, který se zamýšlí nad ETF zaměřenými na indexy jednotlivých zemí, které se v současné chvíli pohybují alespoň 20% pod vlastními maximy a zároveň by mohly nabídnout zajímavou příležitost k nákupu na těchto hodnotách.

Čtěte dále:
Přehled ETF se zaměření na regiony světa

ETF: The Royal Bank of Scotland Group představila nový produkt pro Čínu, SPDR na inflaci
Nejlépe hodnocená ETF letošního roku 2012

Samozřejmě ve Faberu ihned vynechali možnosti, kterými jsou např. Španělsko, Itálie či Řecko, důvod je jednoduchý, nepříznivě se vyvíjející situace související s jejich rozpočty. Dalšími zeměmi, které neprošly jsou Rusko a Čína s ohledem na nedůvěru k účetním výkazům tamních firem. Zůstalo ale několik zajímavých podnětů, které by mohly naznačit, jaké trhy budou v budoucnosti pravděpodobně úspěšné a nenesou v sobě  nadměrná rizika.

Indie - WisdomTree India (EPI) je od svých maxim z roku  2010 vzdálen asi 44%. Odhady MMF říkají, že by ekonomika v Indii měla růst rámcově 6,9% - 7,3% pro rok 2012. Tempo růstu tak sice oproti roku  2010 zpomalí, přesto je výkaz 7% výborné číslo oproti prakticky celému zbytku světa.

Brazílie - iShares MSCI Brazil Index (EWG) oslabil ze svého vrcholu z roku 2010 o 36%. MMF očekává růst ekonomiky o 3% - 4,1% pro roky 2012 a 2013. Takové tempo by bylo rámcově o dvě procenta lepší než v minulém roce, přesto však nižší než v roce 2010.

Německo - Index iShares MSCI fond (EWG) je v současné  chvíli o 38% od svého vrcholu v roce 2007. Německo je nejsilnější ekonomikou v Evropě. Potenciál se dá vnímat i v oslabujícím euru,  jelikož zjednodušuje vývoz, ve stejném faktoru ale tkví i riziko,  jelikož na euro je navázán i zbytek Evropy.

Jižní Korea - iShares MSCI Index Fund (EWY) je v současné chvíli 25% pod svými maximy z loňského roku a jenom za poslední tři týdny nabral další pokles v hodnotě 10%. Pro tento a příští rok jsou  prognózy růstu 3,5% a 4% a je důležité, že i v roce 2011 ekonomika  země posílila.

Turecko - iShares MSCI Turkey Index Fund (TUR) klesl od listopadu  2010 ze svého vrcholu o 39%. MMF předpokládá, že HDP poroste v roce 2012 a 2013 o 2,3% a 3,2%. Jenom za rok 2011 ekonomika posílila o  8,5%.

Všechny tyto země jsou velmi zajímavé a co více, všechny od  listopadu roku 2010 oslabují a podle Faberu jsou právě nyní na konci své medvědí cesty. Nabízejí zajímavou alternativu například oproti americkým  akciím. Je potřeba ještě ale nějakou dobu sledovat, zda  skutečně dochází k obratu a medvěd se už nažral.

Pro www.akcieatrhy.cz
Kamil Beran
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.