Akcieatrhy  >  Akcie  >  Akcie

Akcie


 

Kurzy světových akcií      Fundamentální analýza      Technická analýza      Dividendy      ETF

 
Akcie je cenný papír, který dokladuje majetkový podíl držený v akciové společnosti. Držitel akcií je akcionář a má různá práva. Je například oprávněn podílet se na zisku akciové společnosti formou dividendy a účastnit se valné hromady, případně se podílet na likvidačním zůstatku společnosti v případě likvidace. Za závazky společnosti však akcionáři neručí. V současné době známe akcie na jméno nebo na majitele. Dále dělíme akcie na akcie kmenové, akcie prioritníakcie zaměstnanecké.

Obchoduje-li se s akciemi na burze, je cena akcie stanovena podle nabídky a poptávky, což je asi základem pro skutečné ocenění společnosti ("market is always right"). Určit zda je akcie vhodná k nákupu nebo k prodeji pomáhá investorům technická analýza, fundamentální analýzapsychologická analýza. 
Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.