Akcieatrhy  >  Investice  >  Bitcoiny  >  Bitcoin zprávy: Vývoj v Řecku žene bitcoin výš
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 13.07.2015

Bitcoin zprávy: Vývoj v Řecku žene bitcoin výš
V krátkosti: žádná pozice
 
Řecko pomalu vzdává boj s věřiteli, protože po bojích přistupuje na jejich podmínky. Bude to znamenat konec Řecké krize? Pravděpodobně nikoli. 
 
Řekové nyní požadují větší množství záchranných peněz a to neznamená „pozitivní“ vývoj. Restrukturalizace dluhu, redukce dluhu, úleva, ať to nazýváme, jak chceme, pořád jde o hlavní řecký problém. Výkonnost ekonomiky je v troskách a úsporná opatření nikdy nikomu bohatství nepřinesla. 
 
Jak veliký vliv má řecká krize na růst bitcoinu, může být předmětem spekulací. Jedna zpráva o tom, že by Řecko mohlo přejít na bitcoin mohla způsobit spekulativní nákupy. Řecko žádný takový přechod neplánuje a masové povědomí o bitcoinu není tak veliké, aby většina Řeků ve snaze převést nedostupná eura na bitcoiny způsobila nějaký trvalý bitcoinový růst. Nicméně určitý vliv zde asi bude. 
 
Pokud by totiž k přechodu řeckého obyvatelstva na bitcoin mělo masivně docházet, vůbec takovému vývoji neodpovídá růst bitcoinu. Je příliš malý. Nezbývá se než spokojit s tím, že pověsti o růstu bitcoinu v důsledku řecké krize jsou z říše mediálních pověstí, než aby se zakládaly na nějakém pozorovatelném vývoji.
 
Nyní se přesuneme ke grafům.
 
 
 
Na bitstampu poslední svíčka klesala. Obchodní objem byl zhruba na úrovni minulých dní, tedy relativně výrazný. Nejdůležitějším faktorem k úvaze je, že nedošlo k žádnému silnému znehodnocení, i když zprávy z Řecka šlo vnímat jako pozitivní. To by mohlo znamenat, že propojení ceny bitcoinu a řecké krize nemusí být tak silné, jak se obvykle uvádí v médiích.
 
Pokud by tomu tak bylo, tak bychom měli se zhoršováním zpráv z Řecka vidět podstatně silnější zhodnocování. Nicméně vývoj ohledně Řecka ještě zdaleka neskončil. Pokud by se situace měla zhoršovat, měli bychom vidět zhodnocování. V opačném případě pokles, který je dán stabilním zájmem producentů bitcoinu na prodeji své vytěžené komodity. Situace zatím není vhodná ke vstupu do jakékoli pozice, ať už na růst, nebo na pokles.
 
 
 
Na dlouhodobém grafu BTC-e nemáme žádné podstatné změny. Bitcoin se nachází nad úrovní 250 USD (zelená čára) a také nad rostoucí trendovou čarou. To vypadá na první pohled jako průraz, ale v trhu panuje nejistota ohledně nejbližšího vývoje. 
 
Jak spekulativní pozice na růst, tak na pokles jsou nejisté, trend není ještě ustanoven a vstupovat do pozic může být riskantní. Na druhou stranu se vyplatí sledovat současný vývoj. Tento týden by měl být pro Řecko stěžejní. Vyplatí se sledovat, jak se tomu přizpůsobí pohyb ceny bitcoinu. 
 
Souhrn: v současné době není na místě žádná spekulativní pozice.
Krátkodobá obchodní pozice: žádná pozice.
 
 
Redakce www.akcieatrhy.cz
Zdroj: Mike McAra
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.