Akcieatrhy  >  
Zpět
Vytvořeno dne: 13.02.2015

Analýza: STOXX EUROPE 600 - LONG1. Výrazný pád cen ropy nenechává eurozónu v klidu spát. Zlevnění ropy po sobě zanechalo stopy v podobě velmi nízké inflace. V eurozóně v lednu klesly spotřebitelské ceny na nejnižší úroveň od roku 2009. Z prvního odhadu, který zveřejnil statistický úřad Eurostat, vyplývá, že spotřebitelské ceny v eurozóně meziročně poklesly v lednu o 0,6 % po prosincovém poklesu o 0,2 %. Proti černému deflačnímu scénáři se rozhodla bojovat Evropská centrální banka, která od března tohoto roku spouští nový program QE v objemu 60 miliard eur měsíčně.
 

2. Evropská centrální banka pokračuje v uvolněné měnové politice – Expanzivní monetární politika pomáhala akciím již v historii. Proč tedy očekáváme, že by se mělo akciím dařit i v tomto roce? Podíváme- li se na vývoj bilancí centrálních bank, jakožto Evropské centrální banky, Americké centrální banky a Japonské centrální banky, zjistíme, že vývoj bilancí všech třech centrálních bank dohromady bude dál narůstat, což je pozitivní zpráva pro akcie. Globálně uvolněná politika a růst bilancí centrálních bank nadále pokračují. Navzdory tomu, že FED ukončil kvantitativní uvolňování, tak ECB a BoJ v něm dál pokračují a navyšují objem peněz v ekonomikách. Tato politika samozřejmě těší finanční trhy, jelikož likvidita bude i nadále dodávána. To ovšem vede k oslabení eura, což má značný dopad na evropské společnosti, jelikož každé oslabení eura k dolaru znamená růst zisků evropských firem.

Více ve formátu pdf

Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVATNejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.